نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
نوع مطلب :  
نگاهی به کی‌روش؛ مهم‌ترین چهره سال ۹۷ فوتبال ایران
«بعید به نظر می‌رسد حتی تندروترین مخالفان و منتقدان سینیور هم قادر به انکار برآیند مثبت عملکرد او در فوتبال کشورمان باشند. با وجود این در نگاهی متفاوت به پرونده سینیور می‌کوشیم تا ابعاد کار او در ایران را از سه منظر ثبات، ثروت و ثمر مورد بررسی قرار دهیم....
چرا بعضی کارکنان بد اخراج نمی‌شوند؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
کارمند بد با پارتی به شرکت آمده یا پشتش به یک آدم مهم گرم است. این یک مورد نادر است اما گاهی کارمند بی‌کفایت تا ابد اخراج نخواهد شد چون یک آدم مهم از او حمایت می‌کند، مثلاً مدیر ارشد اجرایی یا حتی حامی مالی شرکت. گاهی هم کارمند مربوطه، میان افراد جامعه ...
سیاه‌تر از سفید!
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷
حزب الله: تحقیقی که توسط انجمن ملی روابط خانوادگی آمریکا از ۳۰۹ فرد تازه ازدواج کرده انجام شد، نشان داده آنهایی که در ابتدا درگیر مسئله همباشی بوده‌اند بعد از ازدواج‌شان کمتر شاد هستند!
فرهاد مجیدی باشیم یا وین رونی؟
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
«مدارکت را بده. بذار فیلم بگیرد. چون مربی استقلال هستی من باید خجالت بکشم بگویم فوت کن؟ مگر تو کی هستی که باید خجالت بکشم؟ مدارک کو؟ نداری؟ می‌رویم پارکینگ».
از کجای این فوتبال لذت ببریم؟
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
«مگر قرار نبود فوتبال وسیله‌ای برای لذت توأمان بازیکنان و هواداران باشد؟ پس چرا مهم‌ترین اتفاقات فوتبال ما اتفاقات تلخی هستند که در هتل‌ها و بزرگراه‌ها و کلانتری‌ها رخ می‌دهند؟ ما دقیقاً از کجای این فوتبال باید لذت ببریم؟ از کیفیت زمین ورزشگاه جم یا ...
برند می‌پوشم پس هستم
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
به نظر می‌رسد تب برندیسم همچنان جامعه ایران را در داغی چهل درجه خواهد سوزاند و هیچ چیزی توان ایستادگی در مقابل آن را ندارد، حتی کاهش قدرت خرید!
سال‌های طولانی تا خانه‌دار شدن
۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴
حزب الله: برای خرید خانه عجله نکنید، حداقل باید 25 سال در صف انتظار باشید. این جمله با همه تلخی‌هایش یکی از واقعیت‌هایی است که این‌روزها بسیاری از آگاهان اقتصادی بر آن تاکید می‌کنند. عمق فاجعه را زمانی می‌توان درک کرد که به وضعیت کشورهای دیگر در این ...
پیامدهای کودک همسری
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
ازدواج دختران در سنین پایین می‌تواند مشکلاتی مثل «مرگ در هنگام زایمان»، «خشونت فیزیکی و جنسی»، «انزوا و افسردگی»، «سرطان دهانه‌ رحم و خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی» و «مرگ نوزادان» را افزایش دهد. به همین دلیل باید برنامه‌های آموزشی برای افزایش آگاهی ...
همین؟!
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹
قرار بود بزرگترین اجماع جهانی بعد از جنگ جهانی دوم باشد و آمریکا با تمام آبرویش و با پروپاگاندای رسانه‌ای گسترده به میدان آمده بود تا یک گام بلند به سوی پروژه انزوا و براندازی نظام ایران بردارد، کوه ترامپ اما موش زایید و آن انزوایی که برای ایران در نظر ...
با این «یک میلیون عیدی»، چه کسی بخورد، چه کسی نگاه کند؟
مرد راست می‌گفت، با عیدی یک میلیونی چه می‌شود کرد؟ کدام چاله زندگی در آخرین روزهای سال 97 خورشیدی پر می‌شود؟ با این یک میلیون، از کدام آجیل فروشی می‌شود آجیل خرید؟ از کدام فروشگاه، می‌شود لباس خرید؟ از کدام قصابی می‌شود گوشت خرید؟
صفرهای کوچک زنگ زده
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷
حذف صفر از پول هیچ تاثیری بر متغیرهای اقتصادی نظیر تورم، بیکاری، رشد یا رکود اقتصادی، تولید، ارزش پول و قدرت خرید ندارد زیرا این متغیرها تحت تاثیر سیاست های اقتصادی پولی، مالی و درآمدی دولت قرار داشته و متاثر از تعداد صفرهای پول نیستند.
سحر و جادویی که اعتقادات را نشانه می‌گیرد
حزب الله: سحر و جادو ریشه در عقل و فطرت پاک آدمی ندارند، جادوهایی که زندگی افراد را سحر می‌کنند و آن را در زنجیر خرافه حصار می‌کنند.
فوتبال ایران با کی‌روش پیشرفت نکرد، با زیدان هم پیشرفت نخواهد کرد
قطری‌ها هنوز پنجاهمین سالگرد استقلالشان را جشن نگرفته اند اما مقتدرانه‌ترین قهرمانی تاریخ جام ملت‌ها را از آن خود کرده اند. کجای‌راه را اشتباه رفتیم که در هفتادودومین سال فعالیت فدراسیون فوتبالمان، هنوز یک مجموعه ورزشی مجهز نداریم؟
از پز مالیاتی تا ترس از دستگاه پوز
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
حزب الله: گرچه قانون الزام‌آور نصب دستگاه پز در مراکز درمانی هنوز تصویب نشده است، اما رفاه حال بیماران به خصوص باتوجه به ضعف جسمانی احتمالی آنها، ایجاب می‌کند که تمامی پزشکان اقدام به نصب آن فارغ از الزام قانونی بکنند.
جام ناکامی مربیان بزرگ
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳
بعد از کنار رفتن لیپی و کی‌روش به دنبال ناکامی در جام ملت‌های آسیا، نوبت به پایان کار یک مربی بزرگ دیگر هم رسید و او کسی نیست جز زاکرونی که تیمش برابر قطر تحقیر شد.
جلیقه زردها؛ الگوپذیری خاورمیانه و دیپلماسی جنبشی
کشورهای خاورمیانه به دلیل انفعال فرهنگی، علیرغم ثروت فرهنگی، همواره بستری مناسب برای صادرات فرهنگی غرب بوده و هستند.
چرا آدم‌ها احتکار می‌کنند؟
۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
احتکار رفتاری غیر اخلاقی است که می‌توان در عالم ادبیات و دو یادداشت از نوشته‌های ایوان کلیما نویسنده اهل جمهوری چک، تشابهاتی درباره آن بین مردم ایران و چک مشاهده کرد.
جواد خیابانی و فیلم هندی هایش
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
آیا جواد خیابانی هر حرفی که زده و برایش گریسته است حرف درستی بوده که در جایگاه درستی زده شده است؟ او خطاب به کی‌روش می‌گوید: «شما رئیس این مردم نیستی» اما لازم نمی‌بیند به خودش تذکر بدهد که «نماینده مردم نیست».
آن مرد رفت
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
«لطف خدا، عزیزم! بدجوری ما اصلا حواسمون نیست که شامل حال ماست.»
با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن
امروز بسیاری از کارشناسان و رسانه‌ها از کاهش ازدواج و افزایش طلاق صحبت می کنند و بعضا مردم و جوانان را به مادی گرایی و نداشتن توکل به خدا متهم می کنند. اما چقدر این نگرش صحیح است؟