نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
نوع مطلب :  
آن مرد رفت
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
«لطف خدا، عزیزم! بدجوری ما اصلا حواسمون نیست که شامل حال ماست.»
با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن
امروز بسیاری از کارشناسان و رسانه‌ها از کاهش ازدواج و افزایش طلاق صحبت می کنند و بعضا مردم و جوانان را به مادی گرایی و نداشتن توکل به خدا متهم می کنند. اما چقدر این نگرش صحیح است؟
تومان همتای دلار می‌شود!
۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
حزب الله: برای چهارمین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بحث رفرم پولی مطرح شده که این بار گویا جدی‌تر از دفعات قبل بوده و بر اساس آن قرار است چهار صفر از پول ملی حذف شود. در این صورت ریال به تومان تبدیل می‌شود و هر ۱۰۰ ریال جدید برابر یک تومان خواهد ...
صفری که حذفش به قبولی در اقتصاد کمکی نمی‌کند
حزب الله: طرح حذف چهار صفر از پول ملی در شرایطی مطرح می‌شود که به گفته یک اقتصاددان، در شرایط فعلی که ثبات اقتصادی نداریم، حذف صفر از پول ملی نه تنها کمکی به حل مسائل اقتصادی نمی‌کند بلکه می‌تواند حتی نوعی نااطمینانی را هم به اقتصاد منتقل کند.
رازهای مرگ جهان‌پهلوان تختی
۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
با گذشت نیم قرن از درگذشت تختی هنوز هم رازهای زیادی درباره درگذشت او وجود دارد.
با این قیمت ها، مردم خوشحال نیستند
یک کارگر در سازمانی که کار می‌کنم، دچار سانحه شد و به دستور دکتر، دوماه باید استراحت کند. از هزینه‌های دواودرمان که بگذرم، با یکی از همکاران تصمیم گرفتیم کمی خرت‌وپرت و مایحتاج ضروری خانواده‌اش را بخریم...
چرا کابینه نتانیاهو فرو پاشید؟
۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
رسانه‌‌های صهیونیستی روز گذشته از تصمیم نتانیاهو برای «انحلال کنست» و برگزاری انتخابات «پارلمانی زودهنگام» در اراضی اشغالی فلسطین خبر دادند.
سوءتفاهمی به نام پیشکسوت
۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
کاش با آزمون و خطاهایی از جنس دادن تیم به پیشکسوتان، کاری نکنیم که حیات حرفه‌ای و اقتصادی دو باشگاه یک بار دیگر به خطر بیفتد. هر کاری، کاردان و متخصص خاص خودش را می‌خواهد
چرا نمی‌توانیم "نه" بگوییم!
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
هرگاه می‌خواهید به فردی "نه" بگویید و این کار را نمی‌کنید در واقع به نیازهای دیگران بیش از خود اهمیت می‌دهید، در واقع مرزهای خود با شخص مقابل را مشخص نکرده‌اید.
مسیر اشتباهی که سلبریتی‌ها می‌روند
جامعه ما به اساتید، پژوهشگران، جامعه‌شناسان و متخصصین خودش نیاز دارد نه اظهارنظرهای بدون کارشناسانه "سلبریتی‌ها" که نه تنها الگوهای اشتباهی را رواج می‌دهند بلکه جامعه را هم به همین مسیر اشتباه هدایت می‌کنند.
«M» را نشانه تغییر فصل بگیر!
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
این نوشته یادداشتی است درباره توپ طلای مودریچ و مفهومی که در تاریخ فوتبال جهان دارد.
بدرود! ۴ باتعصب
۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
خداحافظی سیدجلال حسینی از فوتبال ملی، پایان راه این بازیکن پرافتخار نیست؛ هنوز اهالی فوتبال، فرصت تماشای فوتبالی توأم با عرق و تعصب به پیراهن و باشگاه را خواهند داشت.
دلار ۱۹هزار تومانی ۱۱ هزار تومان شد، ولی قیمت‌ها پایین نیامد
عبده تبریزی درباره اینکه چرا از آن نرخ ۱۹۰۰۰ تومان دلار به ١١ هزار تومان امروز رسیدیم؟ نوشت: عرضه‌کنندگان کالاها در بازار با شکل‌گیری انتظارات در مورد قیمت ارز سعی می‌کنند قیمت‌ها را به هر طریقی بالا ببرند.
چه کسی «باب اسفنجی» را آدم کرد؟
۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۹
امروز شهر زیر دریایی «بیکینی باتم» سوت و کور است و خبری از سر و صدای باب‌اسفنجی، پاتریک، آقای خرچنگ و بقیه نیست. استیون هیلنبرگ برای همیشه آنها را تنها گذاشت و چراغ این شهر شاد دریایی پس از سال‌ها خاموش شد.
خطر ابرتورم وجود دارد؟
۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
اقتصاد ایران طی ماه‌های اخیر وارد دوره‌ای از تورم‌های نقطه‌به‌نقطه بالا و در حال افزایش شده است؛ به‌گونه‌ای‌که نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مصرف‌کننده در مهرماه۹۷ به حدود ۳۶ درصد رسید.
از "عیدانه" تا "جبرانی"
۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰
اجرای بسته حمایتی در شرایط سخت اقتصادی، ماجرای تازه‌ای در دولت‌ها نیست و در گذشته نیز به نحوی دیگر در دستور کار بوده است. محمود احمدی‌نژاد هم در دولت خود برای پوشش بخشی از فشار تورمی حدود ۲.۷ میلیارد دلار از ذخایر ارزی برداشت و پول نقد بین مردم توزیع ...
از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟!
۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
زندگی، آفرینش، جهان هستی، این همه دغدغه و مشکلات، این همه لذت و شادی و ... این‌ها مواردی است که بشر در کلیه زمان‌ها با آن روبرو شده است، اما واقعا چرا؟
کودکان در فضای مجازی به چه محتوایی نیاز دارند؟
با توسعه اینترنت در جهان، سن استفاده از فضای مجازی نیز بسیار پایین آمده است به صورتی که حالا دیگر از هر سه کاربر اینترنت در جهان، یک نفر کودک است.
آقای اسطوره چشم و چراغ این روستاست
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
کانکس‌ها در ورودی روستای «مله رولان» جایی بعد از «سرپل ذهاب» و نرسیده به «ثلاث بابانی جانی» چنان به سمتم هجوم می‌آورد که برای چند ثانیه نفس کم می‌آوری. ساخت و سازها در روستای قبل از مله رولان به فاصله ۵ دقیقه، کانکس‌ها را در خود حل کرده. اصلاً در ساخت ...
زنده بودن، بدون زندگی کردن؛ این خطر را جدی بگیریم
مردم با توجه به گرانی‌ها سرسام آور، در حال حذف لذت‌های زندگی خود هستند. سینما نمی‌روند، کتاب نمی‌خرند، سفر را حذف می‌کنند و ... به جای آن پول جمع می‌کنند که بتوانند شیر، گوشت و ماست بخرند. زندگی حساب و کتابی یعنی زندگی که در آن لذت جایی ندارد و زندگی ...