عمره برگزار می‌شود؟
حزب الله: معاون سازمان حج و زیارت راه‌اندازی عمره مفرده در سال ۹۸ را به پذیرش شرایط ایران از سوی عربستان منوط دانست و تاکید کرد: مذاکرات برای راه‌اندازی عمره مفرده پس از عملیات حج تمتع ۱۴۴۰ (۱۳۹۸) انجام می‌شود و در صورت مهیا شدن شرایط، انشاالله در نیمه دوم امسال راه‌اندازی خواهد شد.
سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب : 196303
عمره برگزار می‌شود؟

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،معاون سازمان حج و زیارت راه‌اندازی عمره مفرده در سال ۹۸ را به پذیرش شرایط ایران از سوی عربستان منوط دانست و تاکید کرد: مذاکرات برای راه‌اندازی عمره مفرده پس از عملیات حج تمتع ۱۴۴۰ (۱۳۹۸) انجام می‌شود و در صورت مهیا شدن شرایط، انشاالله در نیمه دوم امسال راه‌اندازی خواهد شد.

 
 اکبر رضایی درباره راه‌اندازی عمره مفرده در سال جاری و برخی اخبار منتشر شده درباره برقرار نشدن آن، توضیح داد: مذاکرات برای راه‌اندازی عمره مفرده بعد از حج تمتع ۱۴۴۰ قمری (۱۳۹۸) انجام می‌شود که امیدواریم با توافق طرفین و پذیرش شروط جمهوری اسلامی ایران این مهم انجام شود.

 
وی یادآور شد: حمایت‌های کنسولی از عمره‌گزاران کشورمان و توجه به عزت، امنیت و کرامت زائران از جمله شروط اصلی ما محسوب می‌شود که در مذاکرات برای راه‌اندازی عمره مفرده مورد تاکید خواهد بود.

 
معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گفت: در صورت توافق طرفین و برقراری دوباره عمره مفرده، اعزام زائران ایرانی از سال آینده قمری یعنی ۱۴۴۱ هجری قمری (نیمه دوم سال ۱۳۹۸) آغاز خواهد شد.

 
وی بیان کرد: امیدواریم در سال قمری بعدی، یعنی در ادامه سال ۹۸ شمسی از سرگیری عمره مفرده انجام شود.

 
رضایی افزود: حدود شش میلیون نفر از مردم کشورمان متقاضی عمره مفرده هستند که امیدواریم پس از توافق طرفین زمینه اعزام متقاضیان فراهم شود.

 
سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری نیز پیش‌تر از تلاش‌ها و پیگیری‌های ایران برای برقراری دوباره عمره خبر داده بودند. اعزام زائران ایرانی به عمره از سال ۱۳۹۴ پس از حادثه فرودگاه مجسدالحرام متوقف شده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت