احضار سفیر دانمارک به وزارت خارجه
حزب الله:سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از حضور سفیر دانمارک در وزارت امور خارجه خبر داد.
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب : 181949
احضار سفیر دانمارک به وزارت خارجه

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: صبح امروز سفیر دانمارک در تهران با حضور در وزارت امور خارجه با رئیس اداره اول امور شمال اروپا ملاقات کرد. در این ملاقات مراتب اعتراض کشورمان نسبت به واکنش های شتابزده سیاسی و رسانه ای برخی مقامات دانمارکی نسبت به دستگیری یک شهروند نروژی - ایرانی تبار به اتهام داشتن برنامه برای ترور فردی در دانمارک به سفیر این کشور در تهران اعلام شد.

قاسمی افزود: رئیس اداره اول امور شمال اروپای وزارت امور خارجه در این ملاقات مجددا تاکید کرد که اخبار مغرضانه منتشره در خصوص طرح عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در دانمارک و ادعای انتساب آن به جمهوری اسلامی ایران را قویا تکذیب می کنیم و آنرا در ادامه توطئه ها و دسیسه های دشمنان شناخته شده روابط خوب و رو به گسترش ایران و اروپا در شرایط خاص و خطیر کنونی می دانیم. همچنین، رئیس اداره امور شمال اروپا  ضمن تاکید بر لزوم مدیریت حساب شده و عاقلانه تحوالات، نسبت به پی آمدهای سوء اقدامات نسنجیده و جنجالی هشدار داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: سفیر دانمارک در این ملاقات اعلام کرد که برای پاره ای از مشورت ها به کپنهاگ فراخوانده شده و در کپنهاگ سعی می‌کنم مطالب و انتظارات طرفهای ایرانی را مطرح و پیگیری کنم.


Share/Save/Bookmark
مرجع :الف