ارسال 20 هزار تخلفِ رانندگی از طریق پیامک برای متخلفان
حزب الله : سرپرست مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج از اطلاع رسانی بیش از 20هزار تخلف رانندگی ثبت شده از طریق دوربین های مرکز کنترل ترافیک به متخلفین از طریق پیامک و ارسال پستی، خبر داد.
پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب : 167143
ارسال 20 هزار تخلفِ رانندگی از طریق پیامک برای متخلفان
 
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،حاجی جعفری  گفت: با راه اندازی سامانه های ثبت و ارسال تخلفات رانندگی و همچنین سامانه نظارت بر رفتار رانندگان حمل و نقل عمومی از طریق پیامک، بیش از 20هزار عنوان تخلف به همراه اطلاع از ثبت آن برای رانندگانی که در سطح شهر از قوانین راهنمایی و رانندگی تخطی کرده اند ارسال شده است.

 
وی اطلاع رسانی سریع از ثبت تخلفات را از عوامل اصلی باز دارندگی تخلفات بر شمرد که این مهم با طراحی سامانه ای بومی برای این منظور و منطبق بر خواسته ها و نیازهای شهر کرج و با همکاری پلیس راهور در کمترین زمان ممکن در حال بهره برداری بوده که با گذشت زمان، سرویس های متنوعی از این طراحی در حال ایجاد است.

 
سرپرست مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج افزود: با شناسایی نیازهای شهری و با شناختی که مجموعه فنی مرکز کنترل ترافیک از پتانسیل ها و قابل توسعه بودن سیستم ها موجود دارد اپلیکیشنی در بستر نرم افزار ثبت وقایع موجود در این مرکز طراحی و در حال تست است که از طریق آن می توان رخدادهای شهری را نیز از طریق این اپلیکیشن ثبت و برای بخش های مربوطه ارسال کرد.

 
حاجی جعفری در بخش دیگر صحبت های خود به افزایش دوربین های نظارتی اشاره کرد و یادآور شد: افزایش تعداد دوربین های نظارتی تا پایان ماه جاری به تعداد 68 خواهد رسید و عملیات اجرای آن در حال انجام است، طبق برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری توسعه چشمگیری در حوزه های دوربین های نظارتی، چراغ های هوشمند، خودرو سیار پلاک خوان و تابلوهای پیام متغیر خبری خواهیم داشت که برای این منظور طرح های خوبی نیز در بودجه تعریف شده و در سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

 
این مسئول  از زمینه سازی مطالعاتی جامع در حوزه ITS از سوی مشاوران ذی صلاح خبر داد که تحقق این موضوع می تواند چشم انداز مطلوبی در برنامه 5 ساله شهر در توسعه ITS و زیر ساخت های آن و همچنین بهینه سازی هزینه کردها در توسعه حوزه مدیریت هوشمند پرترافیک داشته باشد.

Share/Save/Bookmark
مرجع :پایگاه خبری مدیریت شهری کرج