آرام غذا بخورید تا لاغر شوید
حزب الله : یک متخصص تغذیه در خصوص رژیم غذایی مناسب و راهکار‌های شگفت انگیز برای کاهش وزن در افراد توضیحاتی داد.
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب : 166414
آرام غذا بخورید تا لاغر شوید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، محمد تقی انوشه متخصص تغذیه در خصوص رژیم غذایی مناسب و راهکار‌های شگفت انگیز برای کاهش وزن در افراد اظهار کرد: زمانی که شروع به خوردن می‌کنیم مرکز سیری در مغز بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا پیام عصبی را به مغز برساند و گرسنگی انسان به صورت طبیعی برطرف شود.

 
این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه تبلیغات لاغری سریع این روز‌ها بسیار زیاد شده است، عنوان کرد: لاغری سریع وجود ندارد و کسی که قصد دارد در یک ماه سه الی چهار کیلو کاهش وزن داشته باشد باید تغذیه سالم مصرف کند. انوشه با اشاره به اینکه دمنوش‌های لاغری به تنهایی در کاهش وزن تاثیری ندارند، ادامه داد: افراد در کنار دمنوش‌های لاغری حتما باید وعده غذایی مناسب و فعالیت بدنی داشته باشند.

 
تاثیر پیاده‌روی در روند لاغری

 
وی با تاکید بر اینکه پیاده‌روی در روند لاغری بسیار مؤثر است، مطرح کرد: افراد حتما باید در کنار وعده‌های غذایی پیاده روی تند داشته باشند به صورتی که ضربان قلب بالا رود و فرد شروع به تعریق زیاد کند. این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه عوامل زیادی در کاهش وزن موثر است، اظهار کرد: داشتن خواب کافی، خوردن صبحانه منظم و شام کم در زمان مناسب، احتمال چاقی در فرد را کاهش می‌دهد.

 
انوشه با بیان اینکه آرام غذا خوردن در روند لاغری بسیار موثر است، ادامه داد: هر چه سرعت غذا خوردن کم باشد، فرد سریع‌تر احساس سیری کرده و وزن کمتر افزایش پیدا می‌کند؛ بر همین اساس زمانی که غذا آرام میل می‌شود بعد از گذشت مدتی فرمان سیری برای مغز صادر شده و فرد احساس سیری می‌کند.

 
 
وی با اشاره به اینکه مصرف صبحانه در روند کاهش وزن بسیار موثر است، افزود: فردی که می‌خواهد کاهش وزن داشته باشد باید حتما وعده صبحانه را در رژیم غذایی خود بگنجاند، چرا که صبحانه سوخت و ساز بدن را روشن می‌کند؛ در صورتی که صبحانه مصرف نشود سوخت و ساز بدن کاهش پیدا می‌کند و روند لاغری کندتر پیش می‌رود.

 
این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه افراد نباید برای لاغری فوری تلاش کنند، بیان کرد: افرادی که خیلی زود و سریع قصد لاغری دارند به این نکنه باید توجه کنند که اضافه وزن قبلی با سرعت بیشتری قابل بازگشت خواهد بود؛ لاغر شدن تدریجی و منظم، امکان متعادل نگه‌داشتن وزن پس از رژیم غذایی را امکان‌پذیر می‌کند و همچنین ورزش مداوم و رعایت کردن نوع تغذیه به سلول‌های بدن فرصت بازسازی و دوباره‌سازی می‌دهد.

Share/Save/Bookmark
مرجع :جام نیوز