ضرورت نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در بین دانش آموزان
حزب الله : رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج گفت: آموزش ترافیک در بین دانش آموزان جدی تر گرفته شود.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب : 182786
ضرورت نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در بین دانش آموزان
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، اکبر سلیم نژاد در جشنواره آموزش شهروندی با عنوان همیار شهر که به همت منطقه 2 شهرداری کرج در فرهنگسرای کوثر برگزار شد، اظهار کرد: ارتقای فرهنگ ترافیک در جامعه به تنهایی از عهده یک ارگان برنمی‌آید و نیازمند مشارکت جمعی مردم و مسئولین است.
 
وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نقش به سزایی در ترویج فرهنگ ترافیک دارد، ادامه داد: آموزش و پرورش باید آموزش‌های ترافیکی و ایمنی را جزء برنامه‌های خود قرار دهد و دانش آموزان را از مقطع ابتدایی با مفاهیم این حوزه آشنا کند.
 
وی افزود: بدون شک اگر این آموزش‌ها از سنین پایین و از دل مدرسه شروع شود در آینده شهروندانی خواهیم داشت که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را وظیفه خود می‌دانند.
 
این مسئول توضیح داد: بدیهی است اثر بخشی آموزش در دوران کودکی بیش از بزرگسالی است به همین دلیل باید اقدامات لازم برای نهادینه کردن فرهنگ ترافیکی را از مدارس شروع کنیم.
 
وی افزود: باید آموزش فرهنگ ترافیک در سطح مدارس و بین دانش آموزان باید جدی‌تر گرفته شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج  گفت: باید از ظرفیت آموزش و پرورش برای ارتقای فرهنگ ترافیک با روش‌های مختلفی چون نقاشی، عکس، داستان نویسی، فضاسازی و استفاده از سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط استفاده کنیم.

Share/Save/Bookmark
مرجع :پایگاه خبری مدیریت شهری کرج