جاعل دسته چک‌‌های یک میلیاردی در کرج دستگیر شد
حزب الله : رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری جاعل دسته چک‌های جعلی که اقدام به یک میلیارد کلاهبرداری از شهروندان کرده بود خبر داد .
پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب : 173650
جاعل دسته چک‌‌های یک میلیاردی در کرج دستگیر شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سرهنگ جواد صفایی با اعلام این خبر گفت : در پی دستگیری فردی در یکی از بانک‌های شهر کرج به اتهام ارائه يک فقره چک جعلی به مبلغ 8 میلیون و 500 هزار ریال ، رسيدگي به پرونده در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

 
وی افزود : متهم در تحقيقات اولیه کارآگاهان اظهار داشت که چک مذکور را در ازای فروش یخچال فريزر از شخصی به نام "ع – د"گرفته است و اطلاعی از جعلی بودن آن ندارد.

 
این مقام انتظامی افزود : دارنده چک در يک عمليات غافلگيرانه دستگير و پس از تحقیقات تکمیلی مشخص شد که وی نیز چک را در قبال هزینه نقاشی ساختمان از فرد دیگری گرفته و بدین ترتیب جاعل اصلی چک فردی به نام "م ع" است که چک‌های جعلی توسط وی دست به دست شده است .

 
سرهنگ صفایی گفت :ماموران طی اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه وی را در اطراف شهر کرج شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند و در بازرسی از وی تعداد 5 فقره چک بانکی جعلی کشف شد .

 
رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود : متهم در ابتدا منکر هر گونه جعل و کلاهبرداری شد اما با توجه به اسناد و مدارک موجود و اظهارات متهمان دستگير شده لب به اعتراف گشوده و بيان داشت که چک‌ها را از افراد سارقی که با آنها در ارتباط بوده خریداری کرده و سپس با تغییراتی که بر روی چک انجام داده ، مبلغ و تاريخ آنها را تکميل کرده و به کسانی که نیاز به چک داشتند فروخته است.

 
سرهنگ صفایی با بیان این که متهم تا کنون به یک میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرده است گفت : متهم دستگیر شده با صدور قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد.

 
 

Share/Save/Bookmark
مرجع :ایسنا