بنزین ۲ نرخی در سال ۹۷ منتفی شد؟
حزب الله : با عدم طرح پیشنهاد بنزین دو نرخی در کمیسیون تلفیق عملا پرونده بازگشت سهمیه بندی سوخت برای سال ۹۷ فعلا منتفی شده است، مگر آن که در صحن مجلس طرح جدیدی ارائه شود.
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : 159458
بنزین ۲ نرخی در سال ۹۷ منتفی شد؟
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق نمایندگان با افزایش قیمت حاملهای انرژی مخالفت کردند و بر این اساس افزایش قیمت بنزین به 1500 تومان عملا منتفی شد.

 
با افزایش مخالفتها با افزایش قیمت بنزین پیشنهاد بنزین 1200 تومانی از سوی نمایندگان دولت نیز مطرح شد که این پیشنهاد هم با مخالفت کمیسیون تلفیق رو به رو شد. این در حالی است که دولت در نظر داشته با افزایش قیمت بنزین به 1500 تومان و گازوییل به 400 تومان زمینه را برای تامین 17400 میلیارد تومان منابع جدید برای اشتغال زایی در سال 97 فراهم کند.

 
از سوی دیگر در برخی محافل بازگشت سهیمه بندی بنزین و در نتیجه بنزین دو نرخی برای سال 97 مطرح شده بود که با عدم طرح این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق عملا پرونده بنزین دو نرخی یا بازگشت سهمیه بندی در سال 97 بسته شد.

 
یکی از اعضای کمیسیون تلفیق در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم گفت: دولت در نظر داشت بیش از 17 هزار میلیارد تومان از منابع 74 هزار میلیارد تومانی طرح اشتغال زایی را از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین فراهم کند اما نه پیشنهاد بنزین 1500 تومانی و نه پیشنهاد  1200 تومانی مورد قبول نمایندگان قرار نگرفت.

 
بر این اساس با توجه به مطرح نشدن موضوع بازگشت سهنیه بندی سوخت به نظر میرسد این طرح در صحن علنی مجلس نیز مطرح نشده بنابراین پرونده بنزین دو نرخی در سال 97 باز نخواهد شد. با توجه به مصوبات کمیسیون تلفیق، پیش بینی می‌شود طرح دولت برای اشتغال زایی که مفاد آن در تبصره 18 لایحه بودجه 97  گنجانده شده به همان نحو سابق اما با منابع کمتر از سوی دولت دنبال شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم