در شورای برنامه‌ریزی مطرح شد:
سند آمایش استان البرز هنوز تائید نشده است
حزب الله : سند آمایش استان‌ البرز هنوز به تائید شورای عالی آمایش کشور نرسیده است؛ این موضوعی بود که در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و موردبررسی قرار گرفت.
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب : 178178
سند آمایش استان البرز هنوز تائید نشده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با توجه به اینکه البرز درگذشته طرح توسعه‌ای نداشته است به موضوع سند آمایش این استان پرداخته شد.

 
زهرا عربشاهی رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان البرز در این مورد گفت: طرح آمایش استان‌ها ازجمله البرز هنوز به تائید شورای عالی آمایش کشور نرسیده است چون طرح‌های ملی در اسناد استان‌ها موجود نیست و تنها طرح‌های درون استانی در این زمینه وجود دارد به همین دلیل مقررشده که تمامی استان‌ها اطلاعات موردنظر در این خصوص را کامل کنند.

 
وی با اشاره به اینکه در قالب طرح آمایش استانی، طرح‌های توسعه شهرستانی با استفاده از اسناد بالادستی، قانون ششم توسعه و یا گزارش‌ها اقتصادی دنبال شده است که از آن جمله طرح توسعه شهرستان ساوجبلاغ مطرح‌شده است که شامل برنامه‌ریزی‌ها و سناریوهای توسعه در این شهرستان است.

 
تهیه طرح آمایش استان ضروری است

 
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان البرز توضیح داد: از همه بنیه های سازمانی، شهرستانی و استانی استفاده خواهیم کرد تا طرح های توسعه ای شهرستان ها را کامل کرده و در ادامه نتایج حاصله را در کمیته برنامه ریزی و سپس در شورای برنامه ریزی این طرح ها بررسی شود.

 
محمدجواد کولیوند نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا هم در مورد این طرح بیان کرد: طرح آمایش از بحث‌های جدی در استان بوده که مهم است تعیین شود که در آینده این طرح ها به‌هم‌پیوسته شده و در قالب طرح کلی آمایش استان البرز مطرح شود.

 
عبادالله کامکار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز هم در مورد این طرح بیان کرد: اینکه افق توسعه ای استان در این خصوص با سمت‌وسوی کدام شهرهای استان خواهد بود، اهمیت زیادی دارد.

 
شرایط اقلیمی مناطق برای تهیه سند آمایش مدنظر قرار گیرد

 
خسرو ارتقایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز نیز عنوان کرد: بهتر است در شرایط کنونی در شهرستان‌های البرز با توجه به قابلیت‌های موجود یک سندی را به‌عنوان سند شهرستانی منظور کنیم تا در ادامه راهبردی برای تهیه سند آمایش استانی باشد.

 
 محمدعلی نجفی استاندار البرز هم در این خصوص بیان کرد: تحولاتی که برای سند آمایش البرز اکنون مطرح است شامل بهره‌گیری از نظرات نخبگان استانی ازجمله فرهیختگان دانشگاهی است؛ چون شناخت خوبی از مسائل استان البرز دارند و می‌توانند در نقش مشاور اطلاعات خوبی را در اختیار ما قرار دهند.

 
وی ادامه داد: امید است شرایطی در کشور پیش آید که طرح آمایش سرزمین در استان‌های مختلف بررسی‌شده و به نتیجه برسد.

 
منصور رحمانیان مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز در مورد این طرح گفت: شرایط اقلیمی مناطق باید در آن مدنظر قرار داده شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر