آمریکا به هیچ قانون عقلی و بین المللی پایبند نیست
حزب الله : یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: دشمنان در گذشته داعیه اربابی داشتند ولی امروز با صراحت می‌گوئیم که به هیچ قانون عقلی و بین المللی پایبند نیستند.
چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : 168179
آمریکا به هیچ قانون عقلی و بین المللی پایبند نیست
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، آیت‌الله العظمی جوادی آملی ظهر چهارشنبه در جلسه تفسیر قرآن که در مسجد اعظم برگزار شد اظهار داشت: نظام اسلامی در طول ۴۰ سال حوادث زیادی داشته است ولی به این دلیل که دیگران بیشتر به ماهیت آمریکا پی‌ ببرند نکاتی عرض می‌شود.

 
این مفسر قرآن با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دستورات بین المللی اسلام وفای به پیمان است افزود: اسلام از رابطه حسنه با کفاری که کاری با شما ندارند نهی نکرده است.

 
استاد برجسته حوزه با بیان اینکه در قرآن بیان شده است که اگر تعهدی سپردید تا زمانی که آنان نقض عهد نکرده ‌اند شما هم نکنید ادامه داد: قرآن کریم فرموده است که اگر دشمنان در عهد خود خیانت کردند امضایشان را به سمت خودشان پرتاب کنید.

 
وی اضافه کرد: نظام اسلامی ما مستقل است و معنای استقلال این است که زنده زندگی کنید و هیچگاه زیر بار دشمن نروید.

 
آیت الله العظمی جوادی آملی با بیان اینکه آمریکا با نقض عهد در برجام، خودش را مفتضح کرد ادامه داد: امام حسین(ع) در روز عاشورا فرمود اگر دین ندارید آزاده باشید؛ معنای این حرف آن است که ترامپ اگر کافری باش، ولی اگر انسانی به امضایت متعهد باش.

 
این مرجع تقلید با بیان اینکه ترامپ حتی به مسیحیت هم که مدعی آن است پایبند نیست گفت: وفای به عهد جزء قوانین بین المللی انسان است و ربطی به دین و آئین ندارد.

 
وی با بیان اینکه آمریکا از روز اول دشمن بود افزود: من از همان ابتدا به دکتر ظریف گفتم می‌خواهید  رابطه برقرار کنید بکنید ولی هر وقت با آنان دست دادید انگشتانان را بشمارید؛ این حرف طنز و شوخی نبود و حقیقت بود.

 
آیت الله جوادی آملی خطاب به ترامپ گفت: اگر کافری کافر باش، البته شما نه مسیحی و نه کلیمی هستی ولی انسان که هستی؛ ترامپ اگر انسان هستی باید پای حرف خود بایستی.

 
وی تاکید کرد: البته مشکل اساسی اینها این است که به هیچ قانونی از قوانین انسانی هم پایبند نیستند که قرآن این افراد را بدتر از چهارپایان می‌داند.

 
آیت الله العظمی  جوادی آملی با بیان اینکه هویت مومن به وفای به عهد است اظهار داشت: ایران پای امضای خود ایستاد  و این نشانه شرف ایران است؛ چون قبلا بیگانه برای ایران حساب باز نمی‌کرد ولی امروز آشنایان هم برای آمریکا حساب باز نمی‌کنند.

 
وی افزود: به برکت خون شهدا و رهبری امام ، ملت ما از زمین به آسمان رفته‌اند زیرا دشمنان در گذشته داعیه اربابی داشتند ولی امروز با صراحت می‌گوئیم که به هیچ قانون عقلی و بین المللی پایبند نیستند.

 
این مفسر قرآن تاکید کرد: ما برای امضاء و شخصیت آنان(آمریکا) هیچ حرمتی قائل نیستیم زیرا اینها کسانی هستند که به هیچ عهدی وفادار نیستند، البته ظلم ظالم به خودشان بر می‌گردد و عظمت و عزت ایران بیش از پیش می‌شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر