رئیس سازمان زندان‌ها:‌
کلاهبرداری‌‌‌ از طریق تماس در زندان رجایی‌شهر هنوز اثبات نشده است
حزب الله : رئیس سازمان زندان‌ها در پاسخ به این مطلب که گفته می‌شود منشا بیشتر کلاهبرداری‌هایی که از طریق عابر بانک‌ها صورت می‌گیرد, تماس تلفنی از زندان رجایی‌شهر است، گفت: این موضوع هنوز قطعی نشده اما در حال پیگیری هستیم.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب : 180625
کلاهبرداری‌‌‌ از طریق تماس در زندان رجایی‌شهر هنوز اثبات نشده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، اصغر جهانگیر ظهر امروز در حاشیه معارفه مدیرکل جدید زندان‌های استان البرز اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های البرز انتقال زندانیان از این استان به تهران است.

 
وی افزود: بحث کاهش جمعیت کیفری یکی از سیاست‌های ابلاغی ریاست قوه قضاییه است که همه دست اندرکاران دستگاه قضایی در حال دنبال این سیاست هستند و در سه سال گذشته این اتفاق رو به رشد بوده و به طور متوسط بین سه الی چهار درصد کاهش جمعیت کیفری را داشته‌ایم.

 
وی ادامه داد: در سال‌جاری به دلیل مشکلات اقتصادی و جریانات خاص موجود روند مقداری تغییر کرده که امیدواریم با سیاست‌های استفاده از مجازات‌های جایگزین و استفاده از تمام ظرفیت‌های قانون مجازات اسلامی شاهد کاهش آن باشیم.

 
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور در مورد تعداد زندانیانی که از زندان‌های البرز به تهران منتقل شده‌اند، بیان کرد: شروع به انتقال بخشی از این زندانیان کردیم و در چند ماه گذشته بیش از 1000 نفر از زندانیان استان تهران از طریق جا به جایی از استان البرز به زندان استان تهران منتقل شده‌اند.

 
جهانگیر در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود منشا بیشتر کلاهبرداری‌هایی که از طریق عابر بانک‌ها صورت می‌گیرد, تماس تلفنی از زندان رجایی شهر است، برنامه شما برای پیشگیری از این موضوع چه بوده است، عنوان کرد: این موضوع در جلسه اخیر در دادستانی کل کشور مورد بررسی قرار گرفت و درباره اینکه این جریان از داخل زندان صورت می‌گیرد هنوز قطعی  نشده و مشخص نیست.

 
وی ادامه داد: گمانه‌زنی این است که می‌تواند یکی از جاهایی که این اتفاق می‌افتد زندان باشد و دلیل این امر این است که کسانی که در بیرون مرتکب اعمال خلاف و کلاهبرداری می‌شوند بعد از دستگیری تحویل زندان می‌شوند و چون در داخل زندان قرار می‌گیرند ممکن است که کاری که در بیرون شروع کرده‌اند را در زندان ادامه بدهند که با این افراد به شدت برخورد می‌شود.

 
جهانگیر خاطرنشان کرد: ما در داخل زندان در حال کنترل این افراد هستیم و انتظار این است که مجموعه‌های دیگر مانند وزارت ارتباطات به ما از نظر فنی کمک کنند و وزارت اطلاعات از نظر پشتیبانی‌های اطلاعاتی که ما بتوانیم با رصدی که می‌کنیم کسانی که اقلام ممنوعه وارد زندان کرده را شناسایی کرده و از طریق شناسایی آنها اجازه ندهیم که  این اتفاق که هنوز مشخص نشده است که آیا از داخل زندان است یا نه را کنترل کنیم.

 
جهانگیر در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم در مورد کشف برخی اقلام ممنوعه در زندان‌ها و راهکار سازمان زندانها برای جلوگیری از ورود این اقلام ممنوعه اظهار داشت: کشفیاتی که در داخل زندان‌ها اتفاق می‌افتد با توجه به اینکه زندان‌ها در داخل شهرها و برخی در مجاورت منازل مسکونی بوده ممکن است به صورت پرتابی و یا به وسیله حمل غیرقانونی از طریق پنهان‌سازی و کارهای مشابه به صورت معده‌ای و غیره وارد زندان شود که ما در این‌باره بازرسی‌ها را تشدید کردیم.

 
وی افزود: لذا اگر آمار کشفیات ما افزایش یافته دلیل آن تشدید بازرسی‌ها در مبادی ورودی و تلاش برای اینکه محیط زندان یک محیط امن شود بوده و امیدواریم با کمکی که  دولت برای هوشمندسازی مبادی ورودی زندانها می‌کند شاهد کاهش این موارد باشیم.

 
جهانگیر با اشاره به زندانیان رای‌باز در کشور اظهار داشت: 3500 نفر از زندانیان کشور به صورت رای‌باز در حال کار و فعالیت هستند و این آمار در زمان‌های مختلف در نوسان است و در استان البرز در حال حاضر 200 زندانی رای باز بوده و در بیرون مشغول کار هستند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم