نصیری خبر داد:
آغاز طرح بزرگ تفکیک از مبدا پسماندها در کرج
حزب الله : سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از آغاز طرح بزرگ تفکیک پسماندها از مبدا در این کلانشهر خبر داد.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب : 171255
آغاز طرح بزرگ تفکیک از مبدا پسماندها در کرج
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، اصغر نصیری صبح امروز در حاشیه عملیات نمادین اجرای طرح تفکیک زباله ها از مبدا در مناطق 10 گانه کرج، گفت: این طرح توسط پیمانکاران تحت پوشش سازمان مدیریت پسماند اجرا می شود.

 
این مسئول در تشریح جزییات طرح، عنوان کرد: قراردادی با پیمانکاران منعقد شده که مفاد این قرارداد با عملکرد سازمان در سال های گذشته متفاوت است و برای تحقق این طرح بزرگ باید تعامل ویژه ای با پیمانکاران داشته باشیم.

 
وی، با اشاره به اینکه اصول و مبانی مناسبی برای اجرای طرح تفکیک زباله ها از مبدا پیش بینی شده است، عنوان کرد: تعطیلی تمامی گاراژهایی که به صورت غیرمجاز در خصوص جداسازی زباله ها فعالیت می کنند از جمله اصول این طرح به شمار می رود.

 
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، اضافه کرد: همچنین در این طرح، تمامی گاری های غیرمجاز جمع آوری زباله های خشک، ساماندهی می شوند.

 
نصیری، از حضور آموزشگران سازمان مدیریت پسماند در مناطق سخن گفت و ادامه داد: این آموزشگران به صورت ویژه دوره های آموزش شهروندی در تفکیک زباله ها از مبدا و کاهش تولید زباله های خانگی را به شهروندان آموزش می دهند.

 
این مسئول افزود: ماشین های جمع آوری زباله های خشک در مناطق به ملودی و تجهیزات خاص مجهز شده و در ساعتی مشخص با پخش ملودی برای جمع آوری پسماندهای خشک به محله ها مراجعه می کنند.

 
وی با اعلام این موضوع که زیرساخت های این طرح در حال تکمیل است، گفت: سازمان در آینده ای نزدیک چاپ بروشور و توزیع کیسه های تفکیک از مبدا را نیز در دستور کار خود قرار می دهد.

 
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، برگزاری جشن ها و همایش ها با موضوع تفکیک زباله ها از مبدا را از دیگر برنامه های سازمان برای نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله ها اعلام کرد.

 
شایان ذکر است در اجرای طرح تفکیک از مبدا زباله ها به صورت نمادین، معاون مدیرکل محیط زیست استان البرز، رییس سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج، مشاور عالی شهردار و دیگر مدیران شهری حضور داشتند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :پایگاه خبری مدیریت شهری کرج