مجتهد از احتمال کناره‌گیری ملک سلمان در آینده نزدیک خبر داد
حزب الله :مجتهد، فعال و افشاگر توئیتری ضمن تأکید بر فراهم شدن مقدمات سفر شاه سعودی به مغرب، از احتمال کناره گیری سلمان بن عبدالعزیز طی روزهای آتی خبر داد.
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب : 155659
مجتهد از احتمال کناره‌گیری ملک سلمان در آینده نزدیک خبر داد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، در حالی که تحولات هفته های اخیر منجر شده تا بسیاری از ناظران، زمان کناره گیری «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان از قدرت را نزدیک بدانند، مجتهد، فعال و افشاگر توئیتری نیز این گمانه ها را تأیید کرده است.

 
مجتهد در صفحه توییتر خود نوشته که مقدمات سفر ملک سلمان به شهر «طنجه» در مغرب (مراکش) در چند روز آتی فراهم خواهد شد، این در حالی است که پادشاه عربستان معمولا تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب می کند.

 
با این حال مجتهد ادامه داده که تاریخ دقیق این سفر منوط به تحولات داخلی است که در عربستان رخ می دهد، ممکن است سفر او به مغرب با کناره گیری او از قدرت همزمان شود. مجتهد ادامه داد که به زودی همه حاکمان و امرای مناطق مختلف در عربستان که بالای ۴۰ سال دارند، از مقام خود برکنار خواهند شد.

 
در صورت خروج سلمان بن عبدالعزیز از عربستان اداره امور کشور بر اساس روال موجود در عربستان به ولیعهد واگذار خواهد شد، ممکن است این بار اداره موقتی کشور به اداره دائمی و رسمی آن تبدیل شود، پیشتر نیز  برخی از گزارش های رسانه ای حاکی از کناره گیری ملک سلمان تا پایان سال ۲۰۱۷ بود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر