سپاه البرز ۴۹۷ کانکس برای زلزله‌زدگان کرمانشاه نصب کرد
حزب الله : رئیس بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه آبادانی و عمران ۸ روستا در سر پل دهاب بر عهده سپاه و بسیج استان البرز بود، گفت: ۴۹۷ کانکس برای زلزله‌زدگان سر پل ذهاب نصب شد.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب : 162561
سپاه البرز ۴۹۷ کانکس برای زلزله‌زدگان کرمانشاه نصب کرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سرهنگ علی ترکاشوند در مراسم شکوه هجرت و تقدیر از جهادگران دانشجویی که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات هیئت انصار الامام کرج برگزار شد، اظهار داشت: گروه‌های جهادی دانشجویان استان البرز ظرفیت بسیار خوبی را در زمان‌های بحرانی از خود نشان دادند و در زلزله اخیر کرمانشاه و سرپل ذهاب  اولین گروه‌های جهادی حاضر در منطقه زلزله‌زده دانشجویان بودند.

 
رئیس بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز با بیان اینکه آبادانی و عمران 8 روستا در سرپل ذهاب تحویل  سپاه البرز بود، افزود: در مواردی تعداد کشته‌های این روستاها به 30 نفر رسید و در ابتدای زلزله وضعیت خوب نبود ولی گروه‌های جهادی در آن جا حاضر شدند و بهترین شکل مدیریت بحران را انجام دادند.

 
وی ادامه داد: کمک‌های بسیجیان، سپاه و جهادگران اگر وجود نداشت در 40 روز شرایط منطقه عادی نمی‌شد و بسیجیان جهادگر به تعبیر رهبر معظم انقلاب سفیران جهادی برای مردم هستند و بسیجیان در زلزله کرمانشاه نشان دادند که اهل آبادانی ایران هستند.

 
سرهنگ ترکاشوند تصریح کرد: 497 خانوار تحت پوشش سپاه و بسیج استان البرز در زلزله کرمانشاه بودند و 497 کانکس توسط سپاه استان البرز در بین زلزله زدگان کرمانشاه توزیع و نصب شد و استان البرز بالاترین رقم کمک را به زلزله کرمانشاه ارائه کرد و در همین رابطه  80 تریلر انواع کمک در بین زلزله زدگان توزیع شد.

 
وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک گروه‌های جهادی در سه سطح دسته‌بندی می‌شوند و برای گروه‌های جهادی منطقه جغرافیایی هدف تعیین می‌شود، عنوان کرد: آبادنی 18 روستا دیگر در سرپل ذهاب به سپاه استان البرز محول شده است و در همین رابطه تفاهم‌نامه بین بهزیستی و بسیج سازندگی در رابطه با کمک به این روستاه‌ها و خانوار آن‌ها منعقد شده است که کمک به 28 خانوار در این 18 روستا بر عهده استان البرز است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم