نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » البرز

بزنی:

نقش زنان در مدیریت شهری مغفول مانده است

۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵۴

مرجع : پایگاه خبری مدیریت شهری کرج

حزب الله : عضو بانوی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: نقش زنان در مدیریت شهری مغفول مانده است و جا دارد که با تشکیل کارگروه های تخصصی، بستر مناسب برای مشارکت زنان در این عرصه فراهم گردد.

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، فریده بزنی که در همایش هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر کرج با هیئت رئیسه و اعضای مجمع سازندگان و معتمدین مناطق در محل سالن اجتماعات مجتمع رفاهی میلاد سخن می گفت، اذعان داشت: بکارگیری مشارکت مردم در برنامه ریزی شهری زمانی ممکن خواهد بود که متولیان این عرصه اجازه استفاده از نظرات مردم را بدهد و به گونه ای سازماندهی شده باشد که دخالت مردم در فرآیند برنامه ریزی را ممکن سازد. بنابراین مهمترین تغییر مورد نیاز در شیوه های مراجعه مستقیم به آراء عمومی در بررسی و تصویب برنامه ها را شامل شود. 

 

وی با تاکید بر اینکه امروزه مشارکت کلیه شهروندان در فعالیت های شهری، توسعه خدمات را در شهرداریها تضمین می کند، اذعان داشت: مشارکت شهری متأثر از عوامل گوناگونی است که باید در اتخاذ رویکرد مشارکتی شهری و برنامه ریزی های شهری مورد توجه قرار گیرد. از جمله این عوامل می توان به نیت و قصد مشارکت کنندگان، انگیزه آنان از مشارکت شهری، انتظارات مشارکت کنندگان از نتایج و پاداش های مشارکت و سرانجام امکانات و شرایط مشارکت شهری اشاره کرد.

 

بزنی با تصریح بر اینکه در عصر حاضر مشارکت در همه قلمروها نقش عمده ای دارد، خاطر نشان کرد: مدیریت شهری کرج از پيشنهاداتي که موجب ارتقاء خدمات رساني مطلوب به شهر و شهروندان مي شود، استقبال مي کند و بر استمرار اين جلسات به منظور همدلي و مشارکت بيشتر شهروندان تاکيد دارد.