امشب آخرین مهلت ثبت نام در کاردانی بدون آزمون
حزب الله : مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در دوره‌های پذیرش بدون آزمون کاردانی نظام جدید ساعت ۲۴ امشب ۲۰ خرداد ۹۷ پایان می‌یابد.
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب : 170516
امشب آخرین مهلت ثبت نام در کاردانی بدون آزمون
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در دوره‌های پذیرش بدون آزمون کاردانی نظام جدید ساعت ۲۴ امشب ۲۰ خرداد ۹۷ پایان می‌یابد.

 
حسین توکلی افزود: ثبت نام برای پذیرش در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۹۷ که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت می‌گیرد و پذیرش در ۴۲ رشته کاردانی نظام جدید بدون آزمون است.

 
وی گفت: مهلت ثبت نام از یکشنبه ۶ خرداد ۹۷ آغاز شده است و با توجه به تمدید این فرصت داوطلبان تا ساعت ۲۴ امروز ۲۰ خرداد فرصت دارند در این دوره‌ها شرکت کنند.

 
توکلی یادآور شد: تاکنون ۳۰ هزار و ۳۸۷ نفر در این دوره‌ها ثبت نام کرده اند.

 
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در پذیرش دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۷ در سایت سازمان سنجش منتشر شده است و داوطلبان واجد شرایط می‌توانند منحصرا در یک رشته امتحانی متناسب با رشته تحصیلی دیپلم خود متقاضی ثبت نام شوند.

 
توکلی یادآور شد: اطلاعات ثبت نامی داوطلبان همچنین در روز‌های ۸ تا ۱۲ مرداد ۹۷ بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات قرار خواهد گرفت و در صورت نیاز به ویرایش هرگونه اطلاعات داوطلبی، این کار منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌شود و به مکاتبات داوطلبان در این خصوص، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 
مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: نتایج نهایی دهه آخر شهریورماه ۱۳۹۷ اعلام و کارنامه نهایی پذیرش دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۷ در هفته آخر مهرماه منتشر می‌شود.

 
به گزارش مهر، پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصرا بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ریال (۲۲ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در پذیرش این دوره‌ها نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

 
چنانچه داوطلبی علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی است، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۵۵ هزار ریال (۵ هزار و ۵۰۰ تومان) دیگر نیز برای دوره‌های مذکور اقدام کند.

 
با توجه به اینکه مقرر شده است که در مراحل مختلف فرآیند این پذیرش، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۵ هزار ریال (۵۰۰ تومان) به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

 
بر اساس مصوبه دهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو (۳۰ بهمن ۱۳۹۶) پذیرش دانشجو در تمامی رشته‌های دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۹۷ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد گرفت و برای هیچیک از رشته‌های امتحانی، آزمون برگزار نخواهد شد.

 
دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته‌های شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و یا احراز شرایط دانش آموختگی در یکی از رشته‌های مذکور تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷ و یا دیپلم فنی و حرفه‌ای دوره چهار ساله (نظام قدیم) برای کلیه داوطلبان الزامی است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر