معاون وزیر صنعت:
نرخ بیکاری استان البرز نگران‌کننده است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نزدیکی استان البرز به تهران گفت: استان البرز نرخ بیکاری زیادی دارد و این موضوع نگران‌کننده است.
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب : 159735
نرخ بیکاری استان البرز نگران‌کننده است

 

صادق نجفی پیش از ظهر امروز در نشست با مدیران شرکتهای صنعتی و انجمنهای صنایع استان البرز که در سالن جلسات شرکت شهرک‌های صنعتی البرز برگزار شد، با بیان اینکه البرز جزو  برترین استان‌های صنعتی کشور است، اظهار داشت: با توجه به موقعیت  استان البرز و  نزدیکی به پایتخت نرخ بیکاری زیادی دارد و این بسیار  نگران‌کننده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: حمایت عاقلانه تنها راه  کمک به کارآفرینان و فعالان اقتصادی است و همکاری با این افراد لازمه توسعه بازار و اشتغال‌زایی است؛ بیش از 150 میلیون جفت کفش در کشور تولید می شود که با وجود  جمعیت 80 میلیون نفری باید نهضت فرهنگ‌سازی مصرف کالای ایرانی در کشور آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه  بازار شب عید  پایان سال بهترین فرصت برای توسعه فروش کالای داخلی با فرهنگ‌سازی مصرف این کالاها در کشور است، گفت: اکنون حدود 52 درصد واحدهای صنعتی استان البرز با ظرفیت کامل فعالیت می‌کنند و برای فعال‌سازی 676 واحد صنعتی این استان برنامه‌ریزی شده است که در ابتدا باید اعتمادسازی در بازار مصرف داخلی انجام شود.

نجفی با اشاره به اجرای طرح ظرفیت‌سازی و نوسازی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط گفت: این طرح برای 20 هزار واحد صنعتی با برش استانی هدف‌گذاری شده است و صنایع میانی باید از توانمندیهای صنعتی داخلی مطلع شوند و این امر مهمترین حلقه در زنجیره تولید است.

در ادامه  این جلسه رحیم بنا مولایی رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه هدف گذاری جدی برای صادرات در حوزه تشکل‌های مختلف در نظر گرفته شده است، ادامه داد: همکاری و تعامل خوبی با شرکت شهرکهای صنعتی داریم همچنین باید به این امر نیز اذعان داشت که هم‌افزایی و هم‌سویی تحقق مطالبات بخش خصوصی در حال انجام است.

وی با ارائه پیشنهادی مبنی بر ایجاد شهرک تخصصی برای پوشاک در استان البرز، گفت: کارخانه فخر ایران از طرفیت مناسبی برای تحقق این پیشنهاد برخوردار است.


Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم