رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در جمع خبرنگاران:
نظر ترامپ درباره پایبندی ایران به برجام مهم نیست/ کشور‌های ۱+۵ آمریکا را وادار به انجام تعهداتش کنند
حزب الله : ولایتی گفت: نظر ترامپ درباره پایبندی ایران به برجام مهم نیست، ملاک، نظر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی است.
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب : 152804
نظر ترامپ درباره پایبندی ایران به برجام مهم نیست/ کشور‌های ۱+۵ آمریکا را وادار به انجام تعهداتش کنند
 
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری صبح امروز در حاشیه کنگره بیماری های سل و ریوی در جمع خبرنگاران در خصوص برجام اظهار کرد: آنچه که قرار است رئیس جمهور آمریکا بیان کند قابل پیش بینی نیست، آمریکا کشوری است که برای همه دنیا و از جمله خودش مشکل ایجاد کرده است.
 
وی افزود: ایران پایبند به برجام بوده و مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را در ۸ نوبت تایید کرده است؛ رئیس جمهور آمریکا که یک فرد بدون منطق است وقتی اعلام کند ایران به برجام پایبند نبوده برای ما مهم نیست زیرا ملاک، نظر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی است.
 
 رئیس بیمارستان مسیح دانشوری عنوان کرد: در صورت خروج آمریکا از برجام ما هم در مقابل این حق را برای خود محفوظ می دانیم که هر عملی را انجام دهیم.
 
ولایتی تاکید کرد: بر اساس تعهد بین المللی، کشورهای 1+5 موظفند آمریکا را وادار کنند تا به تعهدات خود در خصوص برجام پایبند بماند و بر اساس برجام رفتار کند؛ کشورهای آلمان ، روسیه و چین موظفند آمریکا را وادار کنند که در چهارچوب و جدول تعیین شده از سوی سازمان انرژی هسته ای عمل کند.
 
وی مطرح کرد: به طور کلی انحراف از طرف کشور آمریکا بوده و ایران به مذاکرات برجام پایبند است.
 
 رتبه نخست ایران در منطقه در حوزه پیوند ریه
 
وی در ادامه به برگزاری همایش  بیماری های سل و ریوی اشاره و مطرح کرد: هشتمین کنگره بیماری های ریوی و ۲۵بیماری سل هر 2 سال یک بار برگزار می شود و اطلاعات افراد شرکت کننده در این همایش مبادله می شود.
 
ولایتی بیان کرد: خوشبختانه بعد از انقلاب میزان ابتلا به سل کم شده و تعداد مبتلایان به سل به ازای هر ۱۰۰۰ هزار مورد به ۱۱ نفر رسیده است.
 
 رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص پیوند ریه یادآر شد: در منطقه رتبه اول را  در خصوص پیوند ریه داریم و تا به امروز ۱۹۰ پیوند ریه در بیمارستان مسیح انجام شده است.
 
وی گفت: در بیمارستان هایی  دیگر پیوند انجام داده شده است ولی موفق نبودند، مرکز مسیح دانشوری در طول ۱۲ سال کارنامه بسیار موفقی از خود به جای گذاشته است.

Share/Save/Bookmark