کواکبیان در مخالفت با استیضاح ربیعی:
بنگاهداری در وزارت رفاه به سمت سهامداری در حال کاهش و حرکت است
حزب الله : عضو فراکسیون امید مجلس درباره عملکرد علی ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بنگاهداری در این وزارتخانه به سمت سهامداری در حال کاهش و حرکت است.
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب : 164676
بنگاهداری در وزارت رفاه به سمت سهامداری در حال کاهش و حرکت است
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز و در مخالفت با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: وزارتخانه آقای ربیعی سه بخش اقتصادی، اجتماعی و خدماتی دارد که ۸۰ درصد مأموریت‌های آن اجتماعی و خدماتی و فقط ۲۰ درصد اقتصادی است.

 
وی افزود: خود استیضاح‌کنندگان هم که بنگاهداری را یکی از مشکلات این وزارتخانه می‌دانند، از فعالیت بخش‌های خدماتی و اجتماعی رضایت دارند.

 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طول مدت وزارت آقای ربیعی، کدام اختلاس در این وزارتخانه صورت گرفته است؟ در دوره قبل از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان فعالیت اقتصادی، فقط ۱۷ هزار میلیارد تومان را به بابک زنجانی بابت شرکت‌های مختلف داده بودند.

 
کواکبیان تصریح کرد: نمی‌گویم که زیرمجموعه‌های اقتصادی آقای ربیعی بی‌عیب و ایراد است، اما انصاف داشته باشیم؛ یک نمونه فساد در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بگویید تا من هم موافق استیضاح رأی بدهم.

 
وی با بیان اینکه بنگاهداری در این وزارتخانه به سمت سهامداری در حال حرکت است، گفت: زمانی که سعید مرتضوی در سازمان تأمین اجتماعی بود، دیدیم که چگونه می‌خواستند پول تأمین اجتماعی را به برخی نمایندگان مجلس هشتم بدهند، آیا آقای دکتر نوربخش با سعید مرتضوی قابل مقایسه است؟

 
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در برخی استان‌ها مانند کردستان و مرکزی به اندازه ۲۰ سال هزینه‌های مراکز درمانی را پرداخت کرده‌اند؛ آیا اینها آمارسازی است؟

 
کواکبیان همچنین درباره مسئله آسیب‌های اجتماعی و نقش وزارت رفاه در آن عنوان کرد: مسئول آسیب‌های اجتماعی، شورای اجتماعی کشور و وزیر کشور است؛ نه وزیر رفاه.

 
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اظهارات نمایندگان درباره موضع فراکسیون امید نسبت به استیضاح تصریح کرد: فراکسیون با این استیضاح مخالف است، آن‌وقت شما از دهان ما صحبت می‌کنید؟

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر