سکوت رادیویی مدیران شبکه سه سیما درباره آینده برنامه "هفت"
حزب الله : حدود یک هفته از آخرین اجرای رشیدپور در برنامه سینمایی «هفت» می‌گذرد.سرانجام این برنامه چه خواهد شد؟ مدیران شبکه سه که فعلا سکوت اختیار کرده‌اند.
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب : 162759
سکوت رادیویی مدیران شبکه سه سیما درباره آینده برنامه "هفت"
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،از اعلام خبری درباره آغاز به کار مجدد برنامه سینمایی «هفت» هفته‌ها می‌گذرد. خبری که در ابتدا همه در پی صحت و سقم آن بودند. خبری که بعد از گذر از دالان پرپیچ و خم تایید و تکذیب، سرانجام تایید شد. در وحله نخست خبر تکمیلی این بود که  اجرای «هفت» به مهران مدیری سپرده شد البته این خبر تکذیب شد!

 
اما درست یک هفته قبل از شروع سی‌وششمین جشنواره ملی فیلم فجر خبر دیگری روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت. خبری که  از اجرای تازه‌ترین فصل برنامه سینمایی «هفت» توسط رضا رشیدپور حکایت داشت. جشنواره فیلم فجر آغاز شد و طبق برنامه، «هفت» نیز هر شب با اجرای رشیدپور روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

 
در جریان برگزاری اختتامیه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر، ابراهیم حاتمی کیا پس از حضور بر روی سن، دردمندانه از نگاه خاص رشید پور و عوامل دست‌اندرکار این برنامه سخن گفت. اظهارات حاتمی کیا که به شخص رشیدپور نیز اشاره کرد، واکنش علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما را هم برانگیخت. عسگری در گفت‌وگویی  با اشاره به اظهارات حاتمی کیا گفت که در این زمینه در برنامه هفت اشتباه کردند و تذکر لازم در این خصوص داده شده است.

 
اکنون، حدود یک هفته از آخرین اجرای رشیدپور در برنامه سینمایی «هفت»  می‌گذرد. به تازگی شنیده می‌شود که این برنامه بار دیگر منحل شده و رشیدپور هم دیگر مجری این برنامه نخواهد بود.

 
خبرگزاری تسنیم این موضوع را از یکی از مدیران ارشد شبکه سه سیما پیگیری کرد. این مقام مسئول در واکنش به سئوال این خبرگزاری گفت که موضوع را نه تایید و نه تکذیب می‌کند!وی گفت که نمی‌خواهیم فعلاً درباره این موضوع صحبت کنیم.

 
گفتنی است که برنامه سینمایی «هفت» در سال‌های اخیر از شبکه سه سیما به روی آنتن می‌رود و در این مدت افرادی چون فریدون جیرانی، محمد گبرلو، بهروز افخمی و رضا رشیدپور اجرای آن را برعهده داشته‌اند. طی این سالها و با پخش «هفت» همیشه حواشی دامن گیر این برنامه تلویزیونی بوده است. این حواشی بارها این برنامه را به مُحاق برده‌اند. اکنون سئوال این است که سرنوشت این برنامه سینمایی به کجا می‌انجامد؟ برخی از منتقدان سینمایی معتقدند که این برنامه هیچ تغییری در روند فعالیت سینمای ایران ایجاد نمی‌کند. به عبارتی بود یا نبود آن تفاوت محسوسی ندارد. 

 
سئوال دیگر این که به راستی چرا با هر دوره اجرا حاشیه‌ها بر متن این برنامه غالب می‌آیند. آیا نظارتی بر چگونگی محتوا و خط مشی این برنامه نیست؟!

 
به راستی « سکوت رادیویی» اخیر مدیران شبکه سوم سیما درباره این برنامه سینمایی و سرانجام آن شکسته می‌شود؟!

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم