چوگان باید در مدارس و دانشگاه‌های کشور تدریس شود
حزب الله : رئیس هئیت چوگان استان البرز با بیان اینکه مدارس و دانشگاه‌های ایران به ورزش ایرانی چوگان نگاه خوبی ندارند،گفت: چوگان باید در مدارس و دانشگاه‌های کشور تدریس شود.
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب : 168825
چوگان باید در مدارس و دانشگاه‌های کشور تدریس شود

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمد بیغم  با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر مسابقات چوگان استان البرز را به تاخیر انداخت، اظهار داشت: ورزشکاران چوگان  بانوان استان البرز در ایران و آسیا بسیار مطرح است و حرف‌های زیادی در این ورزش دارند و 5 ورزشکار ملی‌پوش چوگان از استان البرز هستند.

 
رئیس هیئت چوگان استان البرز با اشاره به اینکه چوگان ورزشی بومی، باستانی و تمدنی برای ایران است و در سطح جهان البرز  و ایران دارای جایگاه مناسب است ولی چوگان در کشور مظلوم است، افزود: مدارس  و دانشگاه‌های ایران به ورزش ایرانی چوگان نگاه خوبی ندارد و ناشناخته است و باید  این ورزش در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس شود.

 
وی خاطرنشان کرد: انجمن چوگان در استان البرز در حال تاسیس است که امیدواریم با این انجمن بخش خصوصی ورود بیشتری به این رشته کند.

 
بیغم تصریح کرد: تنها آموزشها در دو نقطه تهران و اصفهان انجام می‌شود و خانواده‌های علاقه‌مند به ورزش چوگان استان البرز می‌توانند برای آموزش چوگان به دو مرکز در تهران مراجعه کنند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم