پربیننده ترین برنامه‌های تلویزیون در رمضان امسال
حزب الله : رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار گفت:برنامه «ماه عسل» با بیش از ۵۵ درصد ببیننده، پرمخاطب‌ترین برنامه ماه رمضان ۹۷ شد.
يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب : 171588
پربیننده ترین برنامه‌های تلویزیون در رمضان امسال
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار گفت:برنامه «ماه عسل» با بیش از ۵۵ درصد ببیننده، پرمخاطب‌ترین برنامه ماه رمضان ۹۷ شد.

 

علی طلوعی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار در نشست خبری که امروز (یکشنبه) پیرامون نظرسنجی برنامه‌های صدا و سیما در ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهار کرد:۷۶/۳درصد کسانی که به نظرسنجی پاسخ دادند، بیننده یکی از برنامه‌ها بودند و به طور متوسط ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه برنامه‌های ماه رمضان را تماشا کردند و البته ۲۳/۷درصد مشارکت کنندگان نظرسنجی، برنامه‌ها را ندیده بودند.

 
وی افزود: برنامه «ماه عسل» ۵۵/۵ درصد بیننده داشت و «خندوانه» که ۳ شب در هفته پخش داشت با ۴۶ درصد بیننده به عنوان دومین برنامه پر بیننده انتخاب شد.

 
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار گفت:۳۳/۵ درصد، بیننده برنامه شب‌های قدر بودند که ۲۶/۶ درصد از شبکه سراسری و ۱۱ درصد از شبکه‌های استانی برنامه را تماشا کردند.

 
وی افزود:۳۰ درصد مخاطب برنامه ترتیل خوانی در شبکه‌های رسانه ملی بودند که از این رقم ۱۹ درصد از شبکه سراسری برنامه را دنبال کردند.

 
طلوعی با اشاره به میزان استقبال از برنامه‌های استیجی گفت: «جشن رمضان» از بین ویژه برنامه‌ها ۱۴/۳ درصد ببینده داشت که ۷۷ درصد از این برنامه رضایت داشتند و «هزار داستان» با ۱۱ درصدببیننده، ۷۱ درصد رضایت مندی را از آن خود کرد.

 
وی در خصوص میزان رضایت مندی مخاطبان از مجموعه‌های تلویزیونی اظهار داشت:سریال «رهایم نکن» با ۴۰/۸ درصد بیننده جزء پرمخاطب‌ترین سریال‌ها بوده که ۶۹ درصد از مخاطبان از این سریال رضایت مندی داشته اند.

 
طلوعی با بیان اینکه «بچه مهندس» با ۳۲/۱ بیننده دارای رضایتمندی ۶۹ درصدی بود، گفت: «سر دلبران» با ۲۷/۳ درصد ببینده، دارای ۷۰ درصد رضایتمندی و «پایتخت ۴» با ۵۰ درصد ببیننده یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های تکراری در ماه رمضان بود.

 
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار اضافه کرد:چهارمین سریالی که برای اولین بار در ماه رمضان پخش می‌شد سریال خارجی «جاده یاس» از شبکه دو بود که حدود ۶/۶ درصد مخاطب داشت. طبق آمار ما حدود ۷۰ درصد از بیننده‌ها حداقل یکی از سریال‌های رمضانی را دیده اند.

 
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار با بیان اینکه زنان بیشتر از مردان سریال‌ها را تماشا کردند، ادامه داد: در میان گروه‌های سنی، نوجوانان و افراد تحصیلکرده در مقطع دبیرستان نسبت به سایر گرو‌های سنی سریال‌ها را تماشا کرده اند.

 
طلوعی در خصوص مرکز پژوهش و سنجش افکار گفت: این مرکز جزء نظامندترین و پرسابقه‌ترین مراکز سازمان است و ۵۱ سال از تاسیس آن می‌گذرد.

 
وی گفت:۱۲ هزار پرسشگر در سراسر کشور در این مراکز وجود دارند که این کار بر عهده افراد آموزش دیده و جوان است و نظرسنجی‌ها در تهران و ۳۱ مرکز استان که دارای واحد صدا وسیما هستند، انجام می‌شود.

 
طلوعی تصریح کرد: ادعای ما این است که علمی‌ترین و دقیق‌ترین نظرسنجی‌ها را در کشور انجام می‌دهیم نظرسنجی مرکز پژوهش در انتخابات ریاست جمهوری به طور مثال می‌تواند شاهد این گفته باشد بطوریکه ما میزان مشارکت را در انتخابات اخیر ۷۳/۱ تخمین زدیم و با آماری که وزارت کشور ارائه کرد فقط چند درصد فاصله داشتیم. همچنین ما پیش بینی کردیم دکتر حسن روحانی با ۵۶/۸ رئیس جمهور می‌شود و حجت الاسلام رئیسی ۳۶/۵ درصد رای می‌آورد که باز هم تفاوت آمار چند درصد بود و ما قبل از وزارت کشور این آمار را منتشر کردیم.

Share/Save/Bookmark
مرجع :باشگاه خبرنگاران جوان