نقش رژیم صهیونیستی در ترور خاشقجی فاش شد
حزب الله : محتوای گفت‌وگوهای روزنامه‌نگار مقتول عربستانی با یکی از دوستانش، در شبکه اجتماعی «واتس‌آپ» نشان می‌دهد که او درصدد تشکیل ارتش الکترونیکی علیه رژیم سعودی و شخص ولیعهد بود.
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب : 184386
نقش رژیم صهیونیستی در ترور خاشقجی فاش شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» آمریکا، روز گذشته، تعدادی از پیام‌های «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار عربستانی را منتشر کرد که سال گذشته از طریق شبکه اجتماعی واتس‌آپ، به دوستش «عمر عبدالعزیز» که از معارضان رژیم سعودی و مقیم کانادا است، ارسال کرده بود.

 
سی‌ان‌ان در گزارش خود تصریح کرد که عبدالعزیز تنها به این شبکه تلویزیونی حق دسترسی بر بیش از 400 پیام، که مشتمل بر پیام‌های صوتی و تصویری و فایل‌های ویدیویی است را داده. خاشقجی در این پیام‌ها نگرانی‌اش را از انتقام احتمالی از او ابراز کرده است.

 
خاشقجی در گفت‎‌وگوهایش با دوستش، از کمپین بازداشت فعالان حقوقی، که طی دوره اخیر در عربستان به راه افتاده است، انتقاد کرد.

 
سی‌ان‌ان افزود، این پیام‌ها نشان می‌دهد که خاشقجی از مرحله صحبت کردن به مرحله عمل کردن منتقل شده بود؛ چرا که این روزنامه‌نگار به همراه دوستش در صدد تاسیس جنبش جوانان در اینترنت بود تا فعالیت‌هایی در ضدیت با حکومت سعودی در شبکه اینترنتی بزند.

 
این پیام‌های فاش شده همچنین نشان می‌دهد که خاشقجی در آگوست گذشته 5 هزار دلار به عبدالعزیز به منظور تاسیس جنبش فعالان یا به اصطلاح «ارتش الکترونیکی» داد. این روزنامه‌نگار مقتول همچنین وعده پرداخت 30 هزار دلار در آینده و جذب حامیان مالی برای تحقق این هدف را داده بود.

 
درست در همان ماه( آگوست)، خاشقجی و عبدالعزیز نسبت به این امر مشکوک شدند که مقام‌های سعودی پیام‌های‌ آنها را رصد می‌کنند. عبدالعزیز معتقد بود که برادرش در عربستان تهدید به بازداشت شده است.

 
عبدالعزیز همچنین تأکید کرد که قصد دارد علیه شرکت اسرائیلی(NSO GROUP)، که تلفن وی را هک و محتویات آن را در اختیار مقام‌های سعودی قرار داده است، شکایت کند.

 
    بیشتر بخوانید

 
        درخواست بن‌سلمان از تل‌آویو برای تجهیز سعودی به فناوری جاسوسی 

 
پیشتر رسانه‌ها گزارش داده بودند که عربستان سعودی از طریق همکاری با یک شرکت اسرائیلی، توانسته است  پیام‌های عبدالعزیز، فعال معارضِ ریاض را شنود کند و همین امر باعث شده است که سعودی‌ها به اطلاعات مربوط به تردد خاشقجی، که دوم اکتبر در کنسولگری عربستان در استانبول ترور شد، دست یابند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم