مشکلی برای صدور مجوز کنسرت در کرج نداریم
حزب الله : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: مشکلی برای صدور مجوز کنسرت در کرج نداریم.
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱
کد مطلب : 172866
مشکلی برای صدور مجوز کنسرت در کرج نداریم

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ناصر مقدم که روز یکشنبه هفدهم تیرماه در بازدید از خبرگزاری مهر انجام شد، به اهمیت برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اشاره کرد و گفت: وزیر ارشاد در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان البرز حضور داشت.

 
وی بابیان اینکه دو جلسه شورای فرهنگ عمومی البرز سال گذشته برگزار شد، گفت: برگزاری جلسات به‌صورت ماهانه در دستور کار اداره کل ارشاد اسلامی استان قرار دارد.

 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز مشکل عدم برگزاری به‌موقع نشست‌های شورای فرهنگ عمومی را تداخل جلسات استاندار و نماینده ولی‌فقیه اعلام کرد و افزود: درصدد هستیم این نشست که از مهم‌ترین جلسات استان است، هرماه برگزار شود.

 
مقدم با اشاره به تأکید نماینده ولی‌فقیه و استاندار البرز بر لزوم تشکیل نشست شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: مهم‌ترین مسائل فرهنگی استان در این جلسه بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود به همین منظور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برای برگزاری به‌موقع و با برنامه این جلسه از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

 
وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت برگزاری کنسرت‌ها در استان به‌ویژه شهرستان کرج چگونه است و آیا در راستای ایجاد نشاط اجتماعی این مهم پیگیری می‌شود، گفت: یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید ایجاد نشاط اجتماعی است، کنسرت‌های موسیقی یکی از موارد ایجاد نشاط اجتماعی است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز مشکلی برای صدور مجوز ندارد.

 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اشاره به صدور مجوز برای چند کنسرت مختلف در استان، افزود: برگزاری کنسرت علاوه بر نشاط اجتماعی، جنبه اقتصادی دارد که این مهم نیز می‌تواند به بهبود وضعیت برگزاری اقدامات فرهنگی در استان کمک کند.

 
مقدم نبود سالن‌های مناسبِ برگزاری کنسرت را یکی از مشکلات شهرستان کرج اعلام کرد و گفت: سالن‌های همایش در کرج دولتی هستند که بعضاً برای برگزاری کنسرت همکاری لازم را ندارند، در صورت ایجاد همکاری اداره ارشاد مشکلی برای صدور مجوز کنسرت ندارد.

 
وی همچنین گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در صورت صدور مجوزی برای برگزاری کنسرت از این اقدام دفاع می‌کند.

 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز  با اشاره به نبود فضای مناسب برای برگزاری کنسرت در استان، گفت: سالن‌های سینما چمران و سیروس صابر برای برگزاری کنسرت آماده و تاکنون چند کنسرت نیز در آن‌ها برگزارشده است.

 
مقدم بابیان اینکه برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی سنتی در استان هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد، گفت: امیدواریم بتوانیم مشکلات موجود ازجمله نبود فضا را برای برگزاری کنسرت‌های پاپ مرتفع کنیم.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر