آقای بازیگر:
هیچکس برای بازی در سینما به من پیشنهاد نمی‌دهد
حزب الله : بازیگر سریال "لیسانسه‌ها" گفت: تئاتر امروز ما به هیچ عنوان تفکر برانگیز نیست. تئاتر هنری با ارزش و فاخر است، البته نمی‌گویم کمدی به هیچ وجه وجود نداشته باشد، اما اینکه در یک اثر جدی چند صحنه کمدی وارد می‌کنند تا مخاطب بخندد اصلاً درست نیست.
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب : 176023
هیچکس برای بازی در سینما به من پیشنهاد نمی‌دهد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،عزت الله مهرآوران بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درخصوص فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری طی سال جاری گفت: متاسفانه این روز‌ها مشغول هیچ کاری نیستم و همچنان دستمزد کار‌هایی که سال پیش انجام دادم پرداخت نشده است.

 
وی درباره غیبت طولانی خود در عرصه بازیگری اضافه کرد: نمی‌دانم چرا، اما امسال هیچ پیشنهادی برای بازی به من نشده است. این روز‌ها در خانه نشسته‌ام و به جان بازیگرانی که زیاد کار می‌کنند دعا می‌کنم. یکی از دلایل عمده‌ای که من بیکار شده‌ام شرایط مالی پروژه‌هایی است که اکثراً به خاطر بی‌پولی تعطیل شده اند.

 
بازیگر سریال "دزد و پلیس" درباره عدم حضورش در عرصه سینما افزود: در سینما نیستم، چون کسی از من دعوت نکرده که در فیلمی بازی کنم. از سویی برخی پیشنهادات به من می‌رسد که اگر بخواهم آن‌ها را قبول کنم مجبورم خودم را در یک نقش تکرار کنم.

 
وی درباره ظهور کمدی‌های سخیف در عرصه تئاتر و سینما اذعان کرد: این‌ها هنر را اشتباه گرفته اند. تولیدکنندگان این آثار نمی‌دانند کار هنر خنداندن مردم نیست. من نمی‌فهمم چرا به عنوان مثال هر تئاتری روی صحنه می‌رود باید در چند صحنه مخاطبش را بخنداند.

 
بازیگر سریال "لیسانسه‌ها" در همین راستا ادامه داد: تئاتر امروز ما به هیچ عنوان تفکر برانگیز نیست. تئاتر هنری با ارزش و فاخر است، البته نمی‌گویم کمدی به هیچ وجه وجود نداشته باشد، اما اینکه در یک اثر جدی چند صحنه کمدی وارد می‌کنند تا مخاطب بخندد اصلاً درست نیست.

 
وی با نقد وضعیت فعلی تئاتر اذعان کرد: سیاستگذاران هنری و مسئولین فرهنگی باید فکری به حال تئاتر امروز بکنند، زیرا این هنر از راه اصلی خود کاملاً دور شده و بیشتر تبدیل به یک صنعت و کاسبی شده است.

 
بازیگر سریال "ایراندخت" ادامه داد: در تئاتر امروز هیچ قانون و ضابطه‌ای وجود ندارد و همه چیز تئاتر به رابطه بازی ختم شده است. یکسری به تئاتر آمده و بازیگران مشهور را برای فروش به صحنه می‌آورند در صورتی که تئاتر اصلاً به طور کلی چیز دیگری است.

 
مهرآوران ورود به تئاتر را بی قانون دانست و خاطرنشان کرد: تئاتر مانند خانه‌ای شده که در نداشته و هرکس به راحتی وارد آن می‌شود. این بین بازیگران هم اگر کار نکنند که در معاش خود می‌مانند. از طرفی مرکز هنر‌های نمایشی هم همیشه تا همین حد به فکر تئاتر بوده و نمی‌توان از آن انتظاری داشت. طی این سال‌ها مرکز هنر‌های نمایشی هیچ رشدی نداشته و در تولید تئاتر کاملاً منفعل مانده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :میزان