گزارشی از راهپیمایی روزجهانی قدس در سراسر کشور
رویای رنگ باخته نیل تا فرات زیر مشت‌های گره کرده ایران
از خروش علویان تبرستان تا اهل سنت سیستان و بلوچستان
حزب الله : راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور گسترده مردم در 900 شهر ایران آغاز شد. در آخرین جمعه ماه رمضان مردم روزه‌دار کشورمان همپای سایر مسلمانان و آزادگان جهان، در گرمای خرداد ماه و آن هم در روزی که شبش را احیا گرفته‌اند با مشت های گره کرده، انزجار خود را از استکبار جهانی و رژیم اشغالگر اسرائیل اعلام کردند.
جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : 170353
رویای رنگ باخته نیل تا فرات زیر مشت‌های گره کرده ایران
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،راهپیمایی شکوهمند روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور گسترده مردم روزه دار در سراسر ایران اسلامی در حال برگزاری است. ملت بزرگ ایران با حضور پرشور، انقلابی و حماسی خود همپای سایر مسلمانان و آزادگان؛ با مشت‌های گره کرده و شعارهای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" ضمن اعلام حمایت خود از آزادی قدس شریف، فریاد خشم و نفرت و انزجار خود را از ترور، اشغال و قتل عام فلسطینیان به گوش جهانیان رساندند.

 
خروش علویان تبرستان در حمایت از قبله اول مسلمین از 57 میعادگاه

 
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، گوشه‌گوشه استان لاله‌خیز و قهرمان‌پرور مازندران با غریو «الله اکبر» مردم مسلمان و همیشه در صحنه، جلوه‌گاه خشم و انزجار از رژیم کودک‌کش و متجاوز صهیونیستی شد.

 
امروز مردم دیار علویان از 57 میعادگاه تعیین‌شده این استان برای سی و هشتمین سال، راهپیمایی روز قدس را در حمایت از ملت مظلوم فلسطین آغاز کردند و تا ساعاتی دیگر در نماز وحدت‌آفرین جمعه نیز شرکت خواهند کرد، آنها با این حضور حماسی و عزت‌مندانه خود که هرسال باشکوه‌تر می‌شود؛ نشان دادند که با درک صحیح و بصیرت وصف‌ناشدنی از شرایط بین‌المللی در این مقطع از زمان، همچنان حساب همه معضلات و گرفتاری‌های خود را از مسئله اول جهان اسلام یعنی آزادی قدس شریف جدا می‌دانند و همچون همه آزادی‌خواهان جهان چشم به انتظار موعودی دارند که روزی از روزها خواهد آمد و مظلومان و مستضعفان و ستمدیدگان جهان را بر مسند عزت و اقتدار خواهد نشاند.

 
 
 
حضور مراجع تقلید و شخصیت های حوزوی در راهپیمایی روز جهانی قدس

 
شهر مقدس قم پایتخت انقلاب در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان یکپارچه شور و غوغاست و مومنان روزه دار در روز جهانی قدس همه به خیابان ها آمده اند تا حماسه ای دیگر را در تاریخ پرافتخار این دیار به ثبت برسانند. راهپیمایی مردم قم از میدان مطهری به سمت مصلی قدس برگزار شده و شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و حمل پلاکاردهایی با مضامین سخنان رهبری، حمایت همیشگی خود را از ملت مظلومان فلسطین و ملت های آزادی خواه عالم ابراز کردند.

 
در بخش های مختلف استان قم مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس با شکوه وصف ناپذیری در حال برگزاری است و گزارش خبرنگاران فارس حاکی است مراسم راهپیمایی روز قدس نسبت به سنوات گذشته با شکوه بسیار بیشتری برگزار شده است.

 
همراه با خیل گسترده مردم، مراجع عظام تقلید، اعضای مجلس خبرگان رهبری، اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دیگر شخصیت های حوزوی با حضور در راهپیمایی روز قدس انزجار خود را از سیاست های خصمانه استکبار جهانی اعلام کردند.

 
آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید دقایقی پیش در جمع راهپیمایان شرکت کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافت.

 
آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری نیز به خیل عظیم شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس پیوست.

 
آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید هم لحظاتی پیش با حضور در خیابان شهدا قم، در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرد.

 
امضای عهد قدیمی با مشت‌های گره کرده

 
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مردم این استان امروز نیز مانند همیشه حضور چشمگیری در راهپیمایی روز جهانی قدس داشتند و نشان داده‌اند در چنین عرصه‌های به غیر از رتبه اولی قانع نیستند و این را با خون 21 هزار شهیدشان در دفاع مقدس امضا کرده‌اند، حتی قبل از ساعت 10:30 که طبق اعلام قبلی شروع راهپیمایی است در ابتدای مسیرهای سه گانه حاضر شده‌اند تا بار دیگر آن عهدی که امامشان در 30 سال قبل اعلام کرد «آخرین جمعه رمضان، روز قدس است و روز قدس روز اسلام است» را با مشت گره کرده امضا کنند.

 
مسیرهای شماره یک و دو راهپیمایی روز قدس در پل فلزی به هم رسیدند تا یک‌صدا ندای حق‌طلبی و استکبارستیزی سر دهند.

 
طنین‌انداز شدن سرود پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در ابتدای خیابان شیخ‌صدوق حال و هوای مردم حاضر را دگرگون کرد و حس وطن‌پرستی را در نسل‌های اول تا چهارم انقلاب پررنگ‌تر کرد.

 
همه آمده‌اند؛ از نسل اول انقلاب تا نسل چهارم، پا در رکاب نهاده و به ندای هیهات من الذله به حمایت از مظلوم لبیک می‌گویند.

 
فرقی نمی‌کند شیعه یا سنی؛ زمانی که صحبت از حق و حق‌طلبی باشد اهل تسنن هم در کنار شیعیان به میدان می‌آیند و از مظلوم دفاع می‌کنند.

 
 
 
خروش مردم گیلان برای دفاع از مظلومیت مردم فلسطین و اسلام

مردم روزه‌دار گیلان در صفوف به‌هم‌پیوسته و حضوری پرشور با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

مردم روزه‌دار گیلان نیز با حضور پرشور خود در سی‌ونهمین سال پی‌درپی حمایت خود از آرمان فلسطین را اعلام کردند. 

 
راهپیمایان رشتی از چهار مسیر میدان شهدای ذهاب (شهرداری)، خیابان امام خمینی (ره)، میدان فرهنگ و ورزشگاه شهید عضدی، خیابان نامجو، خیابان پرستار، میدان فرهنگ و سپاه پاسداران، میدان پاسداران، خیابان آزادگان، میدان فرهنگ و مسجد جامع کاسه فروشان، خیابان مطهری، میدان فرهنگ به سمت میدان مصلا نماز جمعه حرکت کردند.

 
راهپیمایان با مشت‌های گره‌کرده و شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، اسلام پیروز است اسرائیل نابود است را فریاد زدند.

 
علاوه بر حضور چهره‌های سیاسی، ورزشکاران و هنرمندان نیز در جمع راهپیمایان دیده می‌شود.

 
نمایش شکوهمند وحدت شیعه و سنی در حمایت از پاره تن اسلام

مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در بدترین شرایط هوایی طوفان و گرمای طاقت فرسا با حضور با شکوه در راهپیمایی روز قدس خشم و انزجار خود را از شمر زمانه و ایادی آن ابراز کردند.

 
ملت روزه‌دار زاهدان هم‌نوا با امت اسلامی در راهپیمایی روز قدس با سردادن شعارها و حمل پارچه نوشته‌ها و شعارنوشته‌هایی انزجار خود را از اقدامات استکبار جهانی در کشورهای اسلامی به‌ویژه فلسطین اشغالی ابراز کردند.

 
در روز جهانی قدس، فریاد مرگ بر اسراییل از هر کوی و برزن سیستان و بلوچستان به گوش می‌رسد و مردم با شرکت گسترده و پرشور همراه باشعور خود خشم و انزجار خود را از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی به جهانیان نشان می‌دهند.

 
قبل از آغاز مراسم راهپیمایی  در زاهدان با محوریت روز قدس تریبون آزاد ایجاد شده بود و مردم نظرات خود را اعلام می‌کردند.مردم ولایتمدار زاهدان ضمن لبیک به رهبر خود درخواست مراجع عظام تقلید خود مبنی بر حمایت از مظلومان جهان را اجابت کرده و باذوق و شوقی مثال‌زدنی به خیابان‌ها آمدند و روزه‌داری نه‌تنها مانعی برای راهپیمایی آنان نبود بلکه این حمایت را مستحکم‌تر کرد.

 
خروش همدان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین

 
از دقایق اولیه شروع راهپیمایی روز جهانی قدس، مردم روزه‌دار و ولایی دارالمومنین همدان با هدف دفاع از مردم مظلوم فلسطین به خیابان‌ها آمدند. مردم همچون سال‌های گذشته با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و خائنان منطقه به ویژه مزدوران تکفیری بر آزادی قدس عزیز تأکید کردند.

 
این مراسم در 78 نقطه از شهر و روستای استان در حال برگزاری است که راهپیمایی شهر همدان از میدان امام(ره) آغاز و به حسینیه امام خمینی(ره) ختم می‌شود.

 
 
 
خروش کردستان در دفاع از ملت مظلوم فلسطین

مردم شهرهای استان کردستان نیز صبح امروز همزمان با سراسر ایران در راهپیمایی روز قدس حضور یافته تا خشم و انزجار خود نسبت به اسرائیل و امریکا را به نمایش بگذارند.

 
مردم مومن سنندج نیز همگام با سایر شهرهای استان کردستان در این راهپیمایی حضوری پررنگ‌تر از سال‌های گذشته دارند تا ثابت کنند ضمن پشتیبانی از نظام اسلامی، در دفاع از ملت مظلوم فلسطین نیز ثابت‌قدم هستند.

 
مرگ بر امریکا، مرگ اسرائیل، اهل بصیرت پیرو رهبر است و آل خلیفه آل شیطان بود دشمن آزادی شیطان بود، از جمله شعارهایی است که در این راهپیمایی سر داده می‌شود.

 
فریاد بیعت دوباره دارالعباده با آرمان فلسطین در گرمای سوزان

مردم روزه‌دار یزدِ دارالعباده در گرمای سوزان هوا خود را بار دیگر برای بیعت دوباره با آرمان فلسطین خود را به میدان شهید بهشتی رسانده‌اند.

 
یزدی‌ها که همواره نشان داده‌اند در میادین مختلف زودتر از هر قشری خود را برای حمایت از نظام و انقلاب و ارزش‌های بلند امام راحل آماده و محیا می‌کنند امروز نیز بار دیگر برای حمایت از مظلومان عالم و بیعت دوباره با آرمان قدس شریف از ساعتی قبل از زمان اعلام‌شده برای شروع راهپیمایی در میدان شهید بهشتی جمع شده‌اند تا بار دیگر نشان دهند که سختی راه و گرمای سوزان کویر نمی‌تواند آن‌ها را از قافله انقلاب باز نگه دارد.

 
همه آمده‌اند؛ از پیر و جوان تا مرد و زنی که با لب‌های خشکیده و گرمای طاقت‌فرسای کویر خود را به سیل جمعیت رسانده‌اند و یکپارچه نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی را فریاد می‌زنند.

 
 
 
اقشار مختلف مردم با حمل پلاکاردهای منقش به تصاویری از قدس شریف، امام راحل، جملاتی از نابودی رژیم جعلی و ... در حال راهپیمایی به سمت مسجد ملااسماعیل یزد هستند.

 
«مرگ بر استکبار» بانگ مردم روزه‌دار گلستان در روز جهانی قدس

 
مردم انقلابی استان گلستان با شعارهای مختلف «این منطق قرآن است؛ مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «نماد شیطان لعین آمریکاست، محور هر جنایتی آمریکاست»، «قدس باید آزاد شود»، «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده»، «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «دست خدا بر سر ماست، خامنه ای رهبر ماست»، «ابوالفضل علمدار، خامنه‌ای نگه دار»، «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست»، «فلسطین پیروز است؛ اسرائیل نابود است»، «هیهات من الذله» و «در پرتو غیرت ملت انقلابی؛ بسته شود دهان این ترامپ روانی» حمایت قاطعانه خود را از آرمان‌های فلسطین اعلام کردند.

 
شعار محوری مردم استکبارستیز استان گلستان بعد از 39 سال همچنان «مرگ بر آمریکا و اسرائیل غاصب» بود، بصیرت مردم همیشه در صحنه این خطه شمالی مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و ایادی استکبار بوده و هست، امروز شیعه و سنی در کنار یکدیگر با وحدت وصف ناشدنی علیه استکبار جهانی قیام کردند و با زبان روزه از خدای مهربان؛ محو استکبار را از صحنه روزگار خواستار شدند.

 
طنین فریاد مرگ بر آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در ایلام

 
فریاد مرگ بر آمریکا و رژیم اشغالگر قدس با مشت‌های گره زده روزه‌داران در ایلام طنین‌انداز شد. مردم ولایتمدار و روزه‌دار ایلامی با مشت‌های گره زده و سردادن شعارهای مرگ بر امریکا و استکبار و رژیم صهیونیستی بار دیگر انزجار خود را از رژیم غاصب اسرایل نشان دادند.

 
راهپیمایان ایلامی با حمل دست‌نوشته‌هایی با مضامین اسرائیل دست از غاصبی بردار ، آمریکا آمریکا ننگ به نیرگ تو حمایت همیشگی خود را از ملت آواره فلسطین اعلام کردند. نظیر چنین راهپیمایی با شکوهی در دیگر شهرستان‌های استان ایلام اعم از مهران، سیروان، دهلران، چرداول، ملکشاهی، بدره‌، دره‌شهر و ایوان و آبدانان برگزار شد.

 
روز قدس؛ سیلی سنگین مسلمانان به صهیونیسم

 
مردم غیور استان لرستان نیز در گرمای سوزان خرداد ماه با مشت‌های گره کرده، به خیابان‌ها آمدند تا اعلام کنند که روز قدس روز تجلی حضور میلیونی مسلمانان است؛ تا همه با هم موجی شوند و با صدایی رسا و کوبنده فریاد آزادی‌خواهی قدس شریف و مردم بی‌دفاع فلسطین را در گوش جهان طنین‌انداز کنند.

 
مردم روزه دار لرستان در گوشه‌گوشه این استان با اتحاد و همدلی در این روز یک‌دل و یک‌صدا حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و خشم و انزجار خود را از سیاست‌های خصمانه رژیم صهیونیستی اعلام داشتند.

 
حمایت تمام قد کرمان از مظلومان فلسطین

 
هنوز دقایقی از راهپیمایی نگذشته بود که مردم روزه‌دار کرمان، روز برخاستن و بیداری را ماندگار کردند و با مظلومان فلسطین عهد بستند. امروز فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر استکبار جهانی کرمانی‌ها بر سر استکبار فرو آمد و اعلام کردند ما همه در کنار مظلومان فلطسین هستند.

 
روز قدس را امام راحل به یادگار گذاشت تا مردم مسلمان جهان از ظلم بر مظلومان فلسطین غافل نشوند و اکنون سال‌ها بعد از آن، این روز شهرت جهانی یافته و در دل مردم جهان و کشورهای مسلمان نفوذ کرده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :فارس