در کمیته سوم مجمع عمومی؛
بشار الجعفری: عربستان صلاحیت سخن گفتن درمورد حقوق بشر را ندارد
حزب الله : نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که عربستان صلاحیت سخن گفتن در مورد حقوق بشر را ندارد و جنایت های ریاض علاوه بر شهروندان این کشور تمام مردم منطقه را تحت تاثیر قرار داده است.
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸
کد مطلب : 183052
بشار الجعفری: عربستان صلاحیت سخن گفتن درمورد حقوق بشر را ندارد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، بشار الجعفری نماینده دائم دولت سوریه در سازمان ملل در اظهاراتی در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل عنوان کرد: دولت سوریه در چارچوب قانون اساسی و منشور سازمان ملل به رعایت حقوق بشر و آزادی های اساسی تعهد بالایی دارد.

 
وی به طرح ریاض برای صدور قطعنامه علیه سوریه در زمینه حقوق بشر به شدت واکنش نشان داد و تاکید کرد که عربستان به ابتدائی ترین اصول و موازین بین المللی در زمینه حقوق بشر پایبند نیست و صلاحیت چنین اقدامی را ندارد.

 
الجعفری طرح عربستان برای صدور قطعنامه علیه سوریه را سیاسی دانست و گفت: این اقدام در جهیت خصومت دائمی آل سعود با دمشق و استانداردهای دو گانه در قبال حقوق بشر است.

 
نماینده دولت سوریه در سازمان ملل جنایت های عربستان در یمن و کشتار شهروندان این کشور را یادآور شد و گفت: بر همگان آشکار است که سران سعودی مرتکب جنایت جنگی در یمن شده اند و باعث کشته شدن هزاران زن و کودک شده و زیر ساخت های این کشور را نابود کرده اند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر