قیمت مسکن در برخی نقاط پایتخت به صورت نجومی بالا رفته است
آیا برای خرید خانه عجله کنیم؟
حزب الله : در برخی از مناطق تهران، قیمت خانه سر به فلک گذاشته است. برخی از مشاورین املاک خروج آمریکا از برجام را بهانه کرده و به مشتری‌ها می‌گویند برای خرید خانه باید عجله کنند تا اوضاع از این خراب‌تر نشده. این در حالی است که فعالان حوزه مسکن معتقدند مردم نباید برای خرید خانه عجله کنند تا کم کم بازار قیمت‌های نجومی را پس زده و به تعادل برسد.
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : 168517
آیا برای خرید خانه عجله کنیم؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،حسام عقبایی نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک اما در این باره می‌گوید: از همان روزهای ابتدایی توافق برجام، بارها و به رسانه‌های محتلف گفتم که برجام ارتباط چندانی به قیمت مسکن و بازار مسکن ندارد. حتی تشدید تحریم‌ها نمی‌تواند به طرز قابل توجهی قیمت مسکن را جا به جا کند. 

 

عقبایی افزود: قیمت مسکن وابسته به قیمت زمین است. 70 تا 90 درصد قیمت یک واحد مسکونی ناشی از زمین آن است. 

 

او درباره افزایش عجیب قیمت‌ها در ماه اردیبهشت توضیح داد: عده‌ای خودسرانه قیمت‌ها را افزایش داده‌اند. چرا که ما یک بار در ماه‌های بهمن و اسفند 96 در بازار مسکن افزایش قیمت داشتیم و قرار نیست دوباره در اردیبهشت جهش قیمتی داشته باشیم. 

 

عقبایی گفت: به احتمال زیاد قیمت‌ها دوباره به بهمن و اسفند 96 باز می‌گردد و بازار قیمت‌های خودسرانه را پس خواهد زد. 

 

نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک در ادامه به پول نیوز گفت: نمی‌توان این افزایش قیمت ها را نشان خروج بازار مسکن از رکود دانست. بازار همچنان در رکود است و این موضوع را آمار هم تایید می‌کند. برای مثال ما در فروردین ماه امسال، کاهش حجم معاملات را تجربه کرده ایم. 

 

گفتنی است بررسی های میدانی خبرنگار پول نیوز نشان می دهد که در برخی محدوده های تهران قیمت مسکن به طرز عجیبی بالا رفته است. برای مثال یک آپارتمان نوساز در نیرو هوایی محله پیروزی تهران با قیمت هر متر مکعب بین 7 تا 9 میلیون معامله می شود و قیمت هر متر مکعب آپارتمان نوساز حوالی بلوار فردوس تهران به 10 میلیون تومان رسیده است. به نظر می رسد قیمت خانه های نوساز در برخی مناطق شهر تهران تا 40 درصد افزایش یافته اما در بافت های فرسوده نرخ ها رشد چندانی را تجربه نکرده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :پول نیوز