پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر کرج؛
سریزدی می تواند کرج را از بحران خارج کند
حزب الله : پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج با اکثریت اعضا و با ریاست منصور وحیدی آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری مدریت شهری کرج، پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج صبح امروز با اکثریت اعضا و با ریاست "منصور وحیدی" نایب رییس شورا آغاز شد.
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب : 169057
سریزدی می تواند کرج را از بحران خارج کند

 
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،فریده بزنی بیرانوند در نطق پیش از دستور خود با تبریک قهرمانی فوتسال بانوان در آسیا بر ضرورت رسیدگی به مشکلات شهر تاکید کرد و گفت: شهروندان منتظر تغییرات هستند و اعضای شورا باید با همدلی و تعامل مردم را از انتظار خارج کرده و معضلات شهر را رفع کنند.
 
 
در امور شورا دخالت نکنید
رییس کمیسیون فرهنگی نیز از حاضرین در جلسه  علنی شورا خواست در امور شورا دخالت نکنند.
 
اکبر سلیم نژاد گفت: در آرامش می توانیم کارها را پیش ببریم، ضمن آن که شهروندان نیز حق دارند از اتفاقاتی که در شورا شهر رخ می دهد، باخبر باشند. 
 
 
لطفا دخالت نکیند
در ادامه جلسه سارا دشت گرد رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج از خبرنگاران خواست در صورت حضور در صحن علنی، صحبت نکنند و  تمرکز اعضا را نگیرند. 
 
 
اعضا حق دارند تلاش کنند گزینه شان شهردار شود
منصور وحیدی نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به این که اعضای شورا حق دارند که به موضوع انتخابِ شهردار ورود کرده و افراد مورد نظرشان را معرفی کنند، گفت: این حق طبیعی اعضا است که تلاش کنند شهردار مورد نظرشان بر کرسی شهرداری بنشیند. 
 
 
برای انتخاب شهردار نباید عجله داشت
در ادامه دشت گرد با بیان این که شورا برابر قانون شورا سه ماه فرصت دارد شهردار را انتخاب کند؛ یادآور شد: انتخاب شهردار مساله کوچکی نیست و برای انتخاب، نباید عجله داشت.
 
 
هر گونه لغو جلسه باید با مصوبه شورا باشد
رییس کمیسیون برنامه و بودجه گفت که هرگونه لغو جلسات باید با مصوبه شورا باشد.
 
عباس زارع تاکید کرد: شورا تصمیم گرفته که هر هفته دو جلسه داشته باشد و در صورت زیاد بودن لوایح، این جلسات باید تا بعد از ظهر نیز ادامه داشته باشد.
 
 
اگر پیگیری حقوقی نمی کنید سوال بپرسم
در ادامه جلسه پنجاه و نهم دشت گرد به موضوع مجید سریزدی از کاندیداهای تصدی شهرداری کرج پرداخت و گفت: اگر سریزدی به من اجازه کتبی می دهد که سوال هایی که می پرسم بدون پیگیری حقوقی باشد آن ها را مطرح می کنم در غیر این صورت در جلسه ای غیر علنی آن ها را خواهم پرسید.  
 
سریزدی نیز در پاسخ به اظهار نظر رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج گفت که اگر جوابِ من هم پیگیری قانونی و حقوقی نداشته باشد، سوال شما را می‌شنوم و پاسخ خواهم داد.
 
 
شهردار شدن سریزدی با استقابل خانواده شهرداری همراه است
فرج الله ایلیات عضو دیگری بود که صحبت خود را با موضوع سریزدی آغاز کرد و گفت: باید شهرداری را انتخاب کنیم که سه سال برای ما شهردار باشد.
 
وی تصریح کرد: به نظرم داشتن پرونده های قضایی برای شهرداران و مدیران اجرایی امری طبیعی است. باید استعلام از مراجع ذیصلاح برای واجد شرایط بودن شهردار صورت گیرد تا  موضوعی برای بحث نماند.
 
ایلیات خطاب به سریزدی گفت: حضور شما در این مقطع می تواند به شهر، شهرداری و مردم کمک کند، این در حالی است که مجموعه مدیریت شهری نیز از حضور شما استقبال کرده است. 
 
 
من سال 80 شهردار شدم و پروژه میلاد 79 شروع شد
سریزدی در ادامه جلسه پنجاه و نهم خاطر نشان کرد: ۱۷۸ پروژه در زمان من اجرایی شده است که تنها یک پروژه (باشگاه میلاد) دچار مشکل شد.
 
وی یادآور شد: بنده در مهر ماه سال ۸۰ شهردار کرج شدم و این در حالی است که پروژه باشگاه میلاد از سال ۷۹ آغاز شده بود.
 
سریزدی می تواند کرج را از بحران خارج کند 
عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: من با بینش شخصی به این نتیجه رسیدم که سریزدی می تواند شهر بحران زده کرج را نجات دهد.
 
غدیر مهدوی تاکید کرد: برای دفاع از سریزدی خواسته ای ندارم و تنها برای مصلحت شهر او را انتخاب می کنم.
 
این عضو شورا یادآور شد: نباید برای نجات شهر دست روی دست بگذاریم، پرونده سریزدی شفاف است و محکومیت قطعی ندارد.

Share/Save/Bookmark
مرجع :پایگاه خبری مدیریت شهری کرج