وزش باد شدید در پایتخت و گردوخاک در برخی استان‌ها
حزب الله : براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز به سبب نفوذ جریانات شمالی، ضمن خنک شدن ۳ تا ۵ درجه هوا در استان‌های ساحلی خزر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب : 170730
وزش باد شدید در پایتخت و گردوخاک در برخی استان‌ها
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،روز آینده سامانه بارشی در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز، سواحل شرقی خزر و شمال شرق کشور فعال است و سبب رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در این مناطق خواهد شد همچنین در برخی نقاط به ویژه زابل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد.

 
براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز به سبب نفوذ جریانات شمالی، ضمن خنک شدن ۳ تا ۵ درجه هوا در استان‌های ساحلی خزر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 
امروز با فعالیت سامانه بارشی در شمال‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از شمال‌شرق کشور، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

 
بعداظهر امروز در شمال‌شرق، شرق کشور، استان‌های سمنان، اصفهان، قم، قزوین، البرز و تهران وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که برخی مناطق با گرد و خاک همراه است.

 
روز آینده سامانه بارشی در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز، سواحل شرقی خزر و شمال شرق کشور فعال است و سبب رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در این مناطق خواهد شد، در برخی مناطق شمال‌غرب کشور نیز رشد ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 
فردا شدت بارش‌ها در شرق تهران، شمال سمنان و دامنه‌های شرقی البرز در استان مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

 
روز آینده در شرق و برخی مناطق شمال‌شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط به ویژه زابل با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

 
روز پنج‌شنبه از فعالیت سامانه بارشی در کشور کاسته می‌شود و فقط در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های البرز مرکزی رشد ابر، بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد و روند افزایش دما در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

 
امروز خلیج‌فارس و روز چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج است.

 
آسمان تهران فردا نیمه ابری گاهی ابری، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۱ و ۲۱ درجه خواهد بود.

 
روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۳ در جه بالای صفر گرم‌ترین و شهرکرد با کمینه دمای ۸ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود.

 
میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۸ خردادماه امسال ۱۶۱.۶ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۲۰۷.۵ میلی متر بود، بنابراین بارش سال جاری ۲۲.۱ درصد کمتر از سال گذشته است، همچنین میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور ۲۱۹.۴ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۲۶.۴ درصد کمتر از سال بلندمدت است؛ بیشترین میزان بارش در هفته ۳۷ متعلق به منطقه آستارا در استان گیلان به میزان ۳۳.۳ میلی‌متر بود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :فارس