شفافیت قراردادهای کار معطل یک تعرفه ۳ـ۲ هزار تومانی
ثبت‌نام در سامانه روابط کار به تعویق افتاد
حزب الله : ثبت‌نام در سامانه جامع کار که قرار بود از امروز بر اساس وعده‌ای که وزارت کار داده بود آغاز شود، به تعویق افتاد؛ علت تعویق مشخص نبودن تعرفه ثبت‌نام عنوان شده اما ربیعی پیش از این رقم تعرفه را اعلام کرده بود.
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳
کد مطلب : 172936
ثبت‌نام در سامانه روابط کار به تعویق افتاد

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شنبه شب در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما از راه‌اندازی سامانه شناسنامه کار خبر داده بود. وی حتی نشانی این سایت را اعلام کرده و گفته بود کارگران می‌توانند با مراجعه به مراکز پیشخوان دولت در این سامانه ثبت‌نام کنند. آن‌چنان که وزیر کار اعلام کرده بود هزینه ثبت‌نام در این سامانه برای اولین بار حدود ۲۱۰۰ تومان و برای دفعات بعدی رایگان است.

 
بعد از این اظهارات وزیر کار، بسیاری به سایت www.prkar.ir مراجعه کردند اما این سامانه در دسترس نبود. بعد از آن اسماعیل ظریفی آزاد مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اعلام کرد که ثبت نام در این سامانه از روز چهارشنبه همین هفته (امروز) در دفاتر پیشخوان دولت در تهران انجام خواهد شد و کارگران می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت کد کاربری وارد سامانه شوند.

 
این مقام مسئول وزارت کار همچنین اعلام کرد که این سامانه از روز چهارشنبه برای دفاتر پیشخوان در دسترس خواهد بود و بعد از ثبت‌نام نخستین نفر در سامانه در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

 
امروز درحالی‌که بنا بر اعلام مسئولان وزارت کار کارگران و کارفرمایان می‌توانستند برای ثبت‌نام به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند اما مسئولان این وزارتخانه بار دیگر اعلام کردند که کارگران و کارفرمایان فعلاً برای ثبت به دفاتر پیشخوان مراجعه نکنند.

 
پیش از این مشیریان معاون روابط کار وزیر تعاون به خبرنگار فارس گفته بود که تعیین تعرفه از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در هفته جاری انجام می‌شود اما حالا اسماعیل ظریفی آزاد مدیرکل روابط عمومی این وزارتخانه می‌گوید با توجه به وعده مسئولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اعلام تعرفه ثبت‌نام کارگران و کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار از طریق دفاتر پیشخوان دولت برنامه‌ریزی‌های لازم برای آغاز ثبت‌نام صورت گرفته بود اما به دلیل عدم تعیین تعرفه تا پایان روز سه‌شنبه ثبت‌نام در سامانه به هفته آینده موکول می‌شود.

 
به گفته این مقام مسئول در وزارت کار، طبق آخرین وعده مسئولان سازمان تنظیم مقررات قرار است طی هفته آینده تعرفه ثبت نام در سامانه جامع روابط کار در دفاتر پیشخوان نهایی شود که در صورت اعلام نرخ، ثبت نام نیز از هفته آینده آغاز می شود.

 
احمد مشیریان معاون وزیر کار پیش از این به خبرگزاری فارس گفته بود مذاکرات ما برای تعیین تعرفه با سازمان تنظیم مقررات به ۴ ماه طول کشید درحالی‌که باید این سامانه از اردیبهشت شروع به کار می‌کرد.

 
به گزارش فارس، در حالی هنوز از مشخص نبودن تعرفه ثبت‌نام خبر می‌رسد که وزیر کار در گفت‌وگوی تلویزیونی رقم دقیقی را اعلام کرده بود اما گویا هنوز مذاکرات وزارت کار با سازمان تنظیم مقررات نتیجه نداده است آن‌هم در شرایطی که مسئولان وزارت کار گفته بودند کارگران و کارفرمایان از امروز می‌توانند برای ثبت‌نام به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :فارس