امیری در حاشیه جلسه هیات دولت:
ممکن است رئیس‌جمهور بیش از ۲ وزیر به مجلس معرفی کند
حزب الله : حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران و در خصوص اعلام اسامی وزرای پیشنهادی دولت اظهار داشت: مجلس هفته‌ آینده جلسه‌ای ندارد و نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند.
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : 180243
ممکن است رئیس‌جمهور بیش از ۲ وزیر به مجلس معرفی کند
 
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران و در خصوص اعلام اسامی وزرای پیشنهادی دولت اظهار داشت: مجلس هفته‌ آینده جلسه‌ای ندارد و نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند. آیین نامه داخلی مجلس هم صراحت دارد که معرفی وزرا باید در جلسه علنی اعلام وصول شده و در راس یک هفته رسیدگی به رای اعتماد وزرا در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

 
وی افزود: در فرصت قانونی که ما اکنون در آن قرار داریم و وقتی که نمایندگان به مجلس بازگشتند، اسامی وزرای پیشنهادی در جلسه علنی بیان می‌شود.

 
امیری ادامه داد: دو وزارت‌خانه‌ای که با سرپرست اداره می‌شود، وزرای آنها معرفی خواهند شد و ممکن است رئیس جمهور برای دو وزارت خانه‌ دیگر هم تصمیمات جدیدی اتخاذ کند.

 
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خصوص دلیل عدم حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع مجلس، تصریح کرد:‌ شریعتمداری به این دلیل در جلسه کمیسیون صنایع حضور نیافت که برای رسیدگی به واحدهای صنعتی آسیب دیده در شمال کشور باید به این صنایع سر می‌زد و عدم حضور او در جلسه کمیسیون با هماهنگی مجلس بوده است.

 
وی پیرامون استعفای دو وزیر در دولت نیز عنوان کرد: استعفای موردی در کار نیست، اما از همان ابتدا اعضای دولت به رئیس‌جمهور بیان کردند هر تصمیمی که به صلاح کشور است می‌تواند درباره‌ اعضای دولت اتخاذ کند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر