وزیر اقتصاد و دارایی عنوان کرد؛
غیر واقعی بودن قیمت جهشی ارز/ نرخ اعلامی دولت به واقعیت نزدیک است
حزب الله : وزیر اقتصاد و دارایی گفت: التهاب ارزی باید رخ می‌داد اما قیمت جهشی که اتفاق افتاد واقعی نبود و قیمت واقعی حول و حوش قیمتی است که از سوی دولت اعلام شده است.
پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب : 166645
غیر واقعی بودن قیمت جهشی ارز/ نرخ اعلامی دولت به واقعیت نزدیک است
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مسعود کرباسیان ظهر پنجشنبه در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فعالان اقتصادی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار داشت: در زمینه تشویق صادرات یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در بودجه دیده شده که از محل درآمدهای مالیاتی تخصیص پیدا می کند.

 
وی با اشاره به بحث ارز افزود: التهاب ارزی باید رخ می‌داد اما قیمت جهشی که اتفاق افتاد واقعی نبود و قیمت واقعی حول و حوش قیمتی است که از سوی دولت اعلام شده است.

 
وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: دوستانی که می‌گویند قیمت باید به صورت شناور باشد، اول باید کف قیمت مطرح شود تا بعد جهت‌گیری در این خصوص صورت گیرد.

 
وی با تاکید بر اینکه نباید تجربه ناموفق سال‌های قبل تکرار شود تصریح کرد: همه نمی‌توانند واردکننده باشند بلکه فقط ۷۰ درصدی که در ارتباط با دولت هستند می‌توانند از روشی که دولت تعیین می‌کند این کار را انجام دهند و مابقی باید روش‌های مطرح شده در دستورالمعل بانک مرکزی را پیگیری کنند.

 
کرباسیان با اشاره به بحث گردشگری گفت: در این زمینه نیز کمیته‌هایی تشکیل شده تا ۳۶ نیازی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده رسیدگی کنند و اصلاحاتی که نیاز بخش گردشگری است مورد توجه قرار گیرد.

 
وی با بیان اینکه در سال گذشته نرخ تورم تک رقمی بود، گفت: سال گذشته پس از سال‌ها، سرمایه‌گذاری خارجی در کشور مثبت شد.

 
وزیر اقتصاد و دارایی افزود: همچنین سال گذشته ۸۰۰ هزار اشتغال خالص در کشور ایجاد شد و این موارد نشان می‌دهد وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است.

 
وی تصریح کرد: یکی از اتفاقات خوب سال گذشته این بود که حوزه اعتبار کشور از رتبه هفت به پنج رسید و بهبود رتبه داشتیم.

 
کرباسیان ادامه داد: استفاده از فاینانس توسط دولت در حال پیگیری است و حدود ۳۶ میلیارد دلار در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تامین شد.

 
وی اظهار داشت: در شرایطی هستیم که هجمه تبلیغات منفی قدرت تحرک را از کارآفرینان ما سلب کرده است.

 
کرباسیان با اشاره به الگوی توسعه در استان کرمان، گفت: بزرگترین نیروگاه خورشیدی در این استان در حال راه‌اندازی است.

 
وی عنوان کرد: سیاست دولت، اولویت دادن به بخش خصوصی است و استان کرمان می‌تواند در این زمینه پیشتاز شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر