بخاری‌های جدید «هرمتیک» در راه مدارس
حزب الله : رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از خریداری ۸۰۰۰ بخاری گازسوز «هرمتیک» برای مدارس مناطق سردسیر خبر داد.
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب : 182510
بخاری‌های جدید «هرمتیک» در راه مدارس
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مهراله رخشانی‌مهر درباره روند تجهیز گرمایشی مدارس با توجه به فرا رسیدن فصل سرما اظهار کرد: چند هفته پیش ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به مناطق سردسیر برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی فرستادیم.

 
وی افزود: ۶۰ درصد مدارس ما از حیث تجهیزات گرمایشی ایمن شده‌اند و سیستم استاندارد دارند و تجهیز ۴۰ درصد مابقی نیز در دستور کار است. رقمی که تخصیص یافت خوب بود و به‌زودی ۶۰ میلیارد تومان دیگر هم ابلاغ می‌شود.

 
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه سیستم نوینی موسوم به بخاری‌های «هرمتیک» هم وارد مدارس می‌شوند گفت: این سیستم‌های گرمایشی گاز سوز هستند. البته مناطقی در برخی استان‌ها، چون خوزستان و سیستان و بلوچستان گاز ندارد و بخاری نفتی باید مستقر شود، اما برای مناطق سردسیری، چون اردبیل از این بخاری‌های جدید هم استفاده می‌کنیم.

 
رخشانی مهر از خریداری ۸۰۰۰ بخاری هرمتیک خبر داد و افزود: هرمتیک، نوعی بخاری گازسوز است که بدنه‌اش فلزی نیست و دست را نمی‌سوزاند و مهم‌تر آنکه اکسیژن محیط را نمی‌گیرد و به لحاظ فنی بسیار خوب و کارآمد است.

 
وی افزود: کارخانه‌های مختلفی این بخاری‌ها را تولید می‌کنند که از حمایت خوب دولت برخوردارند و دولت بابت این بخاری‌ها یارانه می‌دهد. اولین بار است که این بخاری‌ها را برای مدارس خریداری می‌کنیم و استفاده از آن‌ها هم در دستور کار قرار گرفته است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :ایسنا