تخلف ۲ برند بزرگ لبنیات/ عرضه ۲میلیون پوشک احتکاری از فردا
حزب الله : سخنگوی تعزیرات اعلام کرد: افزایش اخیر قیمت محصولات دو شرکت معروف لبنی غیرقانونی است و تاکنون هیچ مجوزی برای این افزایش قیمت‌ها صادر نشده است و قاعدتاً این تخلف تحت عنوان گران‌فروشی رسیدگی خواهد شد.
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب : 180116
تخلف ۲ برند بزرگ لبنیات/ عرضه ۲میلیون پوشک احتکاری از فردا
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سید یاسر رایگانی با اعلام مختومه شدن رسیدگی به 770 پرونده احتکار گفت: با مختومه شدن این پرونده‌ها کالاهای احتکارشده باید با قیمت کارشناسی و قانونی عرضه شود که البته کار عرضه کالاها ارتباطی به سازمان تعزیرات ندارد.

 
رایگانی گفت: از فردا عرضه 2 میلیون پوشک احتکارشده با قیمت کارشناسی در استان البرز انجام می‌گیرد که 4 هفته پیش کار رسیدگی به پرونده آن مختومه شده است.

 
سخنگوی تعزیرات همچنین گفت: افزایش اخیر قیمت محصولات دو شرکت معروف لبنی غیرقانونی است و تاکنون هیچ مجوزی برای این افزایش قیمت‌ها صادر نشده است و قاعدتاً این تخلف تحت عنوان گران‌فروشی رسیدگی خواهد شد.

 
رایگانی گفت: پیش از این یکی از شرکت‌های بزرگ لبنی که تخلف کرده بود 3 میلیارد و 500 میلیون تومان جریمه شد.

 
سخنگوی تعزیرات افزود: بعد از رسیدگی به گران‌فروشی و صدور حکم تخلف، علاوه بر جریمه، واحد تولیدی باید قیمت‌ها را به اول برگرداند.

 
سخنگوی تعزیرات درباره درج‌نشدن قیمت روی محصولات هم گفت: عدم درج قیمت کمتر اتفاق می‌افتد و ما معتقدیم اگر هم اتفاق می‌افتد بیشتر در خود واحدهای تولیدی است مثلاً با گزارش مردمی و در گشت‌های مشترک کارخانه‌ای که رب‌گوجه در استان گلستان تولید می‌کرد شناسایی و بازرسی شد که با کمال تأسف مشاهده شد که کارگران مشغول مخدوش کردن قیمت‌های روی 183 هزار قوطی رب‌گوجه بودند.

 
رایگانی گفت: متأسفانه میزان جریمه‌ها کم است و بازدارنده نیست که باید با اصلاح قانون این نقص برطرف شود.

 
سخنگوی تعزیرات همچنین گفت: راه افتادن سامانه جامع تجارت به سازمان تعزیرات هم کمک خواهد کرد زیرا به سرعت رسیدگی‌ها می‌افزاید و کیفیت آن را بیشتر می‌کند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم