احتمال وقوع سیل و رانش کوه در البرز
حزب الله : مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز در پی صدور اخطاریه سازمان هواشناسی، از آماده‌باش دستگاه‌های امدادی استان خبر داد.
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب : 166266
احتمال وقوع سیل و رانش کوه در البرز
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مهدی مهروراز آماده‌باش مدیریت بحران در استان در پی صدور اخطاریه سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به استان، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، امدادی و ایمنی استان به‌منظور فراهم کردن تمهیدات موردنیاز برای مقابله با جاری شدن سیل، ریزش کوه و وزش باد و یا هرگونه حادثه احتمالی باید در حالت آمده باش باشند.

 
وی با اشاره به فعالیت امواج ناپایدار و نسبتاً قوی سطوح میانی و همراهی آن با الگوی پرفشار سطح زمین در منطقه البرز مرکزی، گفت: این سامانه از امروز تا فردا در استان فعال است.

 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز پیامد‌های فعالیت این سامانه بارشی در استان را آسمانی ابری و مه‌آلود به همراه بارش‌های متناوب رگباری که در برخی ساعات در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود، پیش‌بینی کرد و گفت: کاهش شدید دما، یخبندان، وزش باد شدید و لحظه‌ای، رعدوبرق نیز پیش‌بینی می‌شود.

 
مهرور از شهروندان خواست از سفر‌های غیرضروری خودداری کنند. همچنین از توقف در مسیر رودخانه‌های فصلی و دائمی به دلیل احتمال وقوع سیل بپرهیزند.

 
وی به‌احتمال ریزش سنگ و رانش کوه در محور‌های کوهستانی استان اشاره کرد و گفت: بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر