لایحه جامع نظام رسانه به مجلس می‌آید
حزب الله : سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه لایحه جامع رسانه‌ای به مجلس در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب : 172925
لایحه جامع نظام رسانه به مجلس می‌آید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه لایحه جامع رسانه‌ای به مجلس در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 
حجت الاسلام احد آزادیخواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه جامع نظام رسانه اظهار داشت: متاسفانه چند سال است که دولت علیرغم تذکرات نمایندگان، این لایحه را به مجلس ارائه نداده است.

 
وی با بیان اینکه اخیرا مسئولان دولتی قول دادند که لایحه جامع نظام رسانه را به هیئت رئیسه مجلس ارائه دهند، افزود: در صورت ارائه لایحه به هیئت رئیسه و ارجاع آن به کمیسیون، قطعا بررسی این لایحه در اولویت دستور کار‌های کمیسیون قرار می‌گیرد.

 
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه براساس این لایحه هم اهالی مطبوعات و هم نویسندگان نظام‌مند می‌شود، گفت: در این لایحه حقوق، تکالیف و همچنین تشکیلات صنفی نظام رسانه‌ای دیده شده است.

 
آزادیخواه با بیان اینکه نمایندگان نیز در این زمینه طرحی تدوین کردند که به دلیل لایحه دولت بررسی این طرح متوقف شده است، تصریح کرد: در این باره با معاون مطبوعاتی وزیر گفتگو کردم و در صورت عدم ارائه لایحه مذکور به مجلس، طرح نمایندگان را به جریان می‌اندازیم. این موضوع باید در سال جاری تعیین تکلیف شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم