ولایتی:
تحریم مجدد کشورمان توسط آمریکا برای جبران شکست‌های آنها در منطقه است
حزب الله : عضو هیئت ویژه نظارت بر برجام با اشاره به اقدام اخیر سنای آمریکا در وضع مجدد تحریم‌ها گفت: آمریکا با شکست‌های متوالی که در کشورهای عراق و سوریه خورده است سعی می‌کند با اعمال تحریم بر این شکست‌ها سرپوش بگذارد.
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب : 143341
تحریم مجدد کشورمان توسط آمریکا برای جبران شکست‌های آنها در منطقه است
 
 
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علی‌اکبر ولایتی عضو هیئت ویژه نظارت بر برجام با اشاره به اقدام اخیر سنای آمریکا در وضع مجدد تحریم‌ها بر علیه کشورمان اظهار داشت:‌ این اقدام هم بر خلاف روح و هم جسم برجام است و قطعا هیئت نظارت بر برجام این مسئله را بررسی و پاسخ مناسبی به اعمال تحریم‌های آمریکا خواهد داد.
 
وی افزود: این تحریم آمریکایی‌ها در مقابل اقتصاد مقاومتی کارایی نخواهد داشت چراکه یکی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی آسیب ناپذیر بودن در مقابل تهدیدات است، طی سال‌های اخیر کمبودها برطرف شده و کشور به سمت خودکفایی رفته است و بدون تردید این اقدام تأثیری اساسی در اقتصاد کشور نخواهد داشت.
 
ولایتی با بیان اینکه تحریم مجدد کشورمان توسط آمریکا برای جبران شکست‌های آنها در منطقه است، تصریح کرد: این اولین باری نیست که آمریکایی‌ها ما را تحریم می‌کنند، آنها هر چند وقت یک بار از این گونه اقدامات در جهت جلب رضایت صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه انجام می‌دهند، آمریکا با شکست‌های متوالی که در کشورهای عراق و سوریه خورده است سعی می‌کند با اعمال تحریم بر این شکست‌ها سرپوش بگذارد.
 
وی با اشاره به نفوذ ایران در منطقه اظهار داشت: این تحریم آمریکایی‌ها کم اثر و بلااثر است، تحریم اقتصادی برای ما تبدیل به یک فرصت شد و آمریکایی ها با اعمال این تحریم‌ها می‌خواهند جلوی نفوذ ایران در منطقه را بگیرند اما نفوذ ایران به عنوان قدرت بزرگ منطقه‌ای هر روز بیشتر می شود و بسیاری از کشورها ایران را دوست واقعی خود می‌دانند.
 
ولایتی در ادامه تصریح کرد: کشورهای منطقه می‌دانند که ایران هیچ گونه قصد دخالتی در امور داخلی آنها ندارد و در شرایط سخت به دوستان خود در منطقه کمک می‌کند، همه ما از این اتحاد حلقه مقاومت که از ایران آغاز و از عراق می‌گذرد و به سوریه و لبنان ختم می‌شود، سود می‌بریم.
 
وی با بیان اینکه پیروزی‌های اخیر نیروهای مردمی و ارتش عراق و سوریه یک اقدام بزرگ در منطقه بود، گفت: کشورهای منطقه‌ با یکدیگر بر سر مشترکات متحد هستند و آخرین پیروزی نیز که پیروزی بسیار بزرگی بود، رسیدن نیروهای مردمی و ارتش عراق و سوریه در مرز دو کشور بود.

Share/Save/Bookmark