مزایای بهداشتی مصرف هندوانه برای بدن
حزب الله : هندوانه یکی از میوه های خوش آب و رنگ ، شیرین و خوشمزه فصل تابستان است که فواید بسیار زیادی دارد. از این رو در ادامه این گزارش سعی کرده ایم تا شما را با مزایای بهداشتی مصرف هندوانه بیشتر آشنا کنیم. تا با توجه به این مسائل میل و رغبت بیشتری برای مصرف آن داشته باشید.
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب : 168560
مزایای بهداشتی مصرف هندوانه برای بدن
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، هندوانه یکی از میوه های خوش آب و رنگ ، شیرین و خوشمزه فصل تابستان است که فواید بسیار زیادی دارد. با ما همراه باشید تا درباره ی این میوه ی خوشمزه اطلاعاتی مفید در اختیار شما قرار دهیم.

 
این میوه زیبا و خوشمزه مخصوص مناطق گرمسیری است که از کشورهای جنوب آفریقا سرچشمه گرفته و از آنجا به بقیه مناطق گرمسیری و منیمه گرمسیری گسترش یافته است.

 
خواص هندوانه

 
• غنی از الکترولیت ها و آب است ، که میتوان گفت هندوانه هدیه طبیعت برای مقابله با گرمای تابستان است.

 
• هندوانه از میوه های کم کالری است (فقط ۳۰ کالری در ۱۰۰ گرم ) و همچنین از چربی کمی برخوردار است. با این حال این میوه مواد مغذی گیاهی فراوان و آنتی اکسیدان که برای سلامتی ضروری است را دارا می باشد.

 
•هندوانه منبع عالی از ویتامین آ که یک آنتی اکسیدان طبیعی بسیار قوی است را دارا می باشد. ۱۰۰ گرم از این میوه ۵۶۹ میلی گرم یا ۱۹% از سطح روزانه مورد نیاز این ویتامین را فراهم می کند. ویتامین آ ویتامین مفیدی برای سلامتی چشم و پوست می باشد. همچنین مصرف ویتامین آ طبیعی از سرطان ریه و حفره دهان جلوگیری می کند.

 
• سرشار از فلاونوئیدها ، انتی اکسیدان هایی مانند لیکوپن، بتا کاراتن،لوتئین،زیگزانتین و کریپتوکسانتین است. این آنتی اکسیدانها در برابر مریضی های روده بزرگ، پروستات، پستان، اندومتر، ریه، و سرطان لوزالمعده محافظت می کنند.

 
•هندوانه منبع بسیار خوبی از رنگدانه های کاروتنوئید و لیکوپن است. مطالعات نشان داده که لیکوپن ها از پوست در برابر اشعه مضر UV محافظت میکنند.

 
•هندوانه منبع بسیار خوب پتاسیم است. پتاسیم بخش مهمی از سلول ها و مایعات بدن است که به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کند و باعث حفاظت در برابر سکته مغزی و بیماری های عروق می شود.

 
•منبع خوبی از ویتامین های B6 ، B1، ویتامین C و منگنز را داراست .

 
کشتزار پايگاه تخصصي آموزش کشاورزي ، گیاهپزشکی و فروشگاه آنلاين کشاورزي بذر ، کود ،سم و ابزار آلات باغباني.

Share/Save/Bookmark
مرجع :کشتزار