مخالفت باشگاه‌ها و هواداران ترکیه‌ای با اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی+ تصاویر
حزب الله : باشگاه‌ها و هواداران ترکیه‌ای مخالفت خود با تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا بر اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کردند.
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب : 157175
مخالفت باشگاه‌ها و هواداران ترکیه‌ای با اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی+ تصاویر
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مخالفت باشگاه‌ها و هواداران ترکیه‌ای با ، در چارچوب هفته پانزدهم از رقابت‌های سوپرلیگ ترکیه، شب گذشته (شنبه) باشگاه‌های ترکیه‌ای نسبت به تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعتراض کردند و مخالفت خود را با این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا با آوردن بنری به زمین با عنوان «قدس خط قرمز ماست!»، به طور رسمی اعلام کردند.

 
یکی از این بازی‌ها، دیدار «گالاتاسرای - آکیسار اسپور» بود که بازیکنان دو تیم با بنر مربوطه وارد زمین شدند و مخالفت خود با اظهارنظر اخیر رئیس جمهوری آمریکا نشان دادند. همچنین هواداران گالاتاسرای بنر‌هایی با این عنوان که «اگر قدس آزاد نشود، جهان در بند باقی خواهد ماند» و «قدس قبله است، قدس معراج است» با خود به زمین آوردند که این بنر دومی اشاره به قبله نخست مسلمانان دارد.

 
این حرکت بازیکنان تیم‌های ترکیه‌ای پس از آن صورت گرفت که فدراسیون فوتبال ترکیه از باشگاه‌ها در سوپرلیگ ترکیه، لیگ دسته اول و دوم و سوم خواسته بود تا به هنگام ورود به زمین با بنر «قدس خط قرمز ماست!»، وارد زمین شوند.

 
در پی اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهونیستی از سوی ترامپ، تظاهرات گسترده‌ای در کشورهایی همچون ایران، ترکیه، مصر، اردن، تونس، الجزایر، عراق و دیگر کشورهای مسلمان به راه افتاده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم