تقویت ۱۳۱ واحدی شاخص کل بورس
حزب الله : معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد معاملات متعادل و کم‌ حجم در اغلب نمادهای معاملاتی همزمان با انباشت تقاضا در نمادهای فولادی بود، معامله گران ترجیح می‌دهند، این روزها بر روی تک‌ سهم‌های برخوردار از رانت خبر تمرکز کند.
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : 153006
تقویت ۱۳۱ واحدی شاخص کل بورس

 

   

 

 

 

 

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 23 مهر ماه 96 با افزایش 131 واحدی روی رقم 85 هزار و 394 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 35 واحدی عدد 17 هزار و 521 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 147 واحدی به رقم  92 هزار و 360  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما  در حالی با افزایش 100 واحدی به رقم  59 هزار و 117  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 243 واحدی عدد  189 هزار و 970  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 4 واحدی به رقم 930 واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با 26 واحد ، پالایش نفت تهران با 22 واحد و صنعتی و معدنی گل گهر با 17 واحد افزایش  بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های آلومینیوم ایران با 10 واحد ، معدنی و صنعتی چادرملو با 9 واحد و داده گستر عصر نوین با 8 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 108 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 433 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 43 هزار و 765  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی، اوراق مشارکت لیزینگ امید، اوراق مشارکت میدکو، لامیران، یکم بر روی نماد صمپنا، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های تولید پلاستیک شاهین، پشم‌بافی توس، پشم‌بافی افشار یزد، مرزایران، جوش‌ و اکسیژن ایران، مالیبل سایپا، شیرین‌دارو، اوراق اجاره شرکت واسط مالی مرداد، اوراق اجاره واسط مالی اردیبهشت یکم بر روی نماد سایتل، واسط مالی تیر دوم در نماد صخابر، پتروشیمی کازرون و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران بازگشایی شدند.

امروز همچنین آگهی عرضه اولیه سهام شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی به روش ثبت سفارش برای فردا دوشنبه در بازار دوم فرابورس منتشر شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 7 میلیون سهم پالایش نفت اصفهان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد، در پتروشیمی شیراز نیز 5.5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد.

همچنین 5 میلیون سهم پالایش نفت تهران به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان و 5 میلیون سهم داده‌گستر عصر نوین به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شدند.

در عین حال 4 میلیون سهم فیبر ایران به ارزش کمتر از 2.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شد.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی شاهد معاملات کم حجم و اغلب رخوت‌آور در کلیت معاملات بازار سهام بود که همزمان با بازارگردانی ضعیف برخی حقوقی‌ها در گروه‌های پالایشی و معدنی اما تک‌سهم‌های پیشرو فولادسازان را در کانون توجه خریداران سهام قرار داد همزمان در گروه خودرویی‌ها نیز امروز سایپا همچنان با معاملات پرحجم، اما در محدوده صفر تابلو همراه بود. 

 چشم‌انداز خاکستری اقتصاد ایران باعث شده تا اغلب معامله‌گران بر روی تک سهم‌های برخوردار از رانت خبر تمرکز کنند، با این همه همچنان جریان نقدینگی در بازار ترجیح می‌دهد تا روشن شدن چشم‌انداز بازار سرمایه در پارک بماند. 


Share/Save/Bookmark