معاون وزیر ارشاد:
اصالت فرهنگ نباید به حاشیه کشیده شود
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر خواهان حل مشکلات حوزه فرهنگ هستیم نباید اصالت فرهنگ را در جامعه به حاشیه بکشانیم.
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب : 159550
اصالت فرهنگ نباید به حاشیه کشیده شود
 

 

 سید هادی حسینی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز که پیش از ظهر یکشنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه بنده ساکن کرج نیستم و در این شهر متولد نشدم، اظهار کرد: هر فردی متعلق به سرزمین خود است، اما عشق مردم کشور به خرده فرهنگ ها،  آداب و رسوم قومیت های مختلف نیز غیر قابل انکار است.

وی با بیان اینکه علی خیلدار (مدیرکل سابق ارشاد استان البرز) یکی از بهترین مدیران در وزارت فرهنگ است و بنده با آمدن این فرد به البرز موافق نبودم، افزود: زمانی که حکم انتصاب وی را اعلام کردند تعحب کردم.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت ارشاد با اشاره به اینکه مدت زمان سرپرست بودن علی خیلدار در مجموعه ارشاد البرز تنها سه ماه بود در حالی که وی بیش از ۲۰۰ روز در این مجموعه مشغول به خدمت بوده است، گفت: پیگیری لازم برای باقی ماندن این فرد در استان البرز صورت گرفت اما امکان پذیر نبود.

حسینی با تاکید بر اینکه اهالی فرهنگ و هنر باید تابع قانون باشند، گفت: دین برای اخلاقیت و انسانیت است لذا همه باید دین مدار باشیم، اگر نگران فرهنگ البرز هستیم باید با مساعدت همگانی مشکلات و موانع این امر را برطرف کنیم، نباید اصالت فرهنگ در جامعه به حاشیه کشیده شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت ارشاد با تاکید بر اینکه به طور قطع مدیران ارشاد در دایره فرهنگ برای استان البرز انتخاب می شوند، اظهار کرد: مدیرکل جدید ارشاد البرز چهار سال مدیر برتر حوزه ارشاد در کشور شناخته شده است، فرهنگ موضوع چند وجهی است و باید در جهت اداره این بخش از توان همگان استفاده شود.


Share/Save/Bookmark
مرجع :مهر