پوتین:
حفظ توافق هسته‌ای ایران اهمیت زیادی دارد
حزب الله : رئیس‌جمهور روسیه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران را یکی از اشتباهات رئیس‌جمهور این کشور خواند و بر حفظ برجام تأکید کرد.
پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب : 173653
حفظ توافق هسته‌ای ایران اهمیت زیادی دارد
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (پنج‌شنبه) تأکید کرد که خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران (برجام) یکی از اقدامات اشتباه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا بود و حفظ این توافق پس از خروج واشنگتن اهمیت زیادی دارد.

 
پوتین در جمع سفرای کشور‌های خارجی در روسیه گفت: «مشارکت روسیه در مسائل مختلف بین المللی بر اساس منافع ملی این کشور صورت می‌گیرد... ما آماده شراکت برابر با کشور‌های مختلف هستیم».

 
وی افزود: «روسیه به عنوان یکی از کشور‌های عضو سازمان ملل همواره به اصول این سازمان پایبند بوده است... حفظ حاکمیت، عدم مداخله در امور دیگر کشور‌ها و حل عادلانه تمام درگیری‌ها خواست اصلی ماست».

 
رئیس‌جمهور روسیه ادامه داد: «با پایبندی به اصول و قوانین بین‌المللی، ما می‌توانیم پیچیده‌ترین مشکلات بین‌المللی را حل کنیم... تلاش برای برقراری صلح و امنیت در جهان و مقابله با تهدیدات و چالش‌های جدید یک خواست جهانی است».

 
پوتین همچنین تأکید کرد: «در سوریه ما موفق شدیم تروریسم بین‌المللی، گروه تروریستی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی را شکست دهیم و در عین حال حاکمیت سوریه به عنوان یک کشور مستقل حفظ شد».

 
وی در ادامه به برگزاری موفقیت‌آمیز نشست‌های صلح سوریه در چهارچوب آستانه و همچنین کنگره مردمی سوریه در سوچی اشاره کرد و تأکید کرد که ادامه کمک‌های بشردوستانه به سوریه نقش مهمی در حل بحران این کشور ایفا خواهد کرد و نه تنها برای سوریه بلکه برای تمام کشور‌های جهان اهمیت زیادی خواهد داشت چرا که از فشار بحران پناهجویان در اروپا نیز خواهد کاست.

Share/Save/Bookmark
مرجع :فارس