لاوروف:
سیاست غرب در قبال روسیه برمبنای "احتمالات" است لاوروف
حزب الله : وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای گفت که سیاست غرب در قبال روسیه بر اساس "احتمالات" ایجاد شده و نمود آن را می‌توان در آنچه "مداخله‌گری روسیه" و ارتباطش با مساله مسمومیت جاسوس سابق روس خوانده می‌شود، مشاهده کرد.
شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
کد مطلب : 173095
سیاست غرب در قبال روسیه برمبنای "احتمالات" است لاوروف
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،به نقل از راشاتودی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با "لری کینگ" در برنامه "نمایش سیاسی" گفت، بر این باور است که پیش فرض‌های سست و ادعاهای بی پایه و اساس در حال حاضر در مرکز سیاست‌ها و رویکرد غرب در رویارویی با مسکو قرار دارد.

 
وی با اشاره به ادعاهای مطرح شده درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و مساله مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق دوجانبه روسیه و دخترش یولیا در انگلستان ادامه داد: سیاست غرب در قبال روسیه برمبنای احتمالات و ادعاهاست و هیچ توضیح دیگری برای این مساله وجود ندارد و این در حال تبدیل شدن به قانونی است که شرکای غربی ما تلاش می‌کنند تا آن را مبنای سیاست خود در قبال روسیه قرار دهند.

 
دیپلمات ارشد دولت روسیه همچنین به این مساله اشاره کرد که هم تحقیقات سنای آمریکا درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با شکست روبرو شده و هم بررسی‌ها درباره حادثه سالزبری انگستان درباره دخالت روسیه در مسمومیت جاسوس سابق روس به جایی نرسیده است.

 
لاوروف همچنین عنوان کرد، بسیاری در غرب از رقابت عادلانه با روسیه امتناع می‌کنند.

 
وزیر خارجه روسیه با اشاره به این گفته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می‌تواند روزی به دوستش بدل شود، گفت: ترامپ گفت که پوتین یک رقیب قدرتمند است. اما زمانیکه صحبت از رقابت می‌آید من همیشه به رقابتی آزاد اعتقاد دارم چون بازار آزاد بر اساس رقابت آزاد قرار دارد.

 
وزیر خارجه روسیه با اشاره به ادعای اخیر ترامپ درباره اینکه مسکو از طریق صادرات گاز طبیعی‌اش به آلمان، در حال کنترل و غلبه بر برلین است، گفت: اینطور نمایش داده می‌شود که گاز مستبدانه روسیه بدتر از گاز دموکراتیک آمریکا است! متاسفم که این را می‌گویم اما این اقتصاد یا رقابت نیست. این دقیقا مصداق یک ایدئولوژی خالص است. در آن طرف فرانسه تلاش می‌کند تا به شبکه خبری راشاتودی برچسب یک عامل نفوذی بزند. اما ما نگران سرکوب برخی از رسانه‌های خارجی توسط فرانسه هستیم. اگر این سانسور نیست، پس چیست؟

Share/Save/Bookmark
مرجع :ایسنا