پیش فروش سکه روی موج شایعه‌
= حزب الله : یک مقام مسئول در بانک مرکزی، گفت: در چند روز اخیر خبری در رسانه‌ها مبنی بر پیش فروش سکه مطرح شد که البته این امر شایعه‌ای بیش نبود.
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب : 170476
پیش فروش سکه روی موج شایعه‌
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، از ۲۸ بهمن ۹۶، طرح پیش فروش سکه در قالب جدید در بیش از ۱۱۳۱ شعبه منتخب بانک ملی با هدف جذب نقدینگی و کنترل بازار سکه آغاز شد.

 
براساس دستور العمل‌های جدید بانک مرکزی، سال گذشته پیش فروش سکه در سررسید‌های یک، سه، ۶، ۹، ۱۲، ۱۸ و ۲۴ ماهه صورت گرفت و بدین ترتیب نرخ سکه در سررسید ۹ ماهه، ۱۲ ماهه، ۱۸ ماهه و دوساله به ترتیب یک میلیون و ۴۱۰، یک میلیون و ۳۵۰، یک میلیون و ۲۴۵ و یک میلیون و ۱۶۵ هزار تومان به فروش رسید.

 
بررسی قیمت‌های پیش فروش سکه حاکی از آن است که منحنی بازدهی آن از یک روند نزولی برخوردار است چرا که به این شکل نرخ بازدهی در بازه زمانی کوتاه مدت بیشتر بوده و به مرور از سطوح نرخ آن کاسته می‌شود.

 
در شرایطی که عملیات خرید و فروش ارز با چالش‌هایی روبه‌رو شده و نرخ سود بانک‌ها به سطح قبلی بازنگشته است، پیش فروش سکه می‌تواند به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و این درحالی است که علی رغم چشم انتظاری بسیاری از سرمایه گذاران این حوزه، در سال جدید فعلا برنامه‌ای برای پیش فروش سکه اعلام نشده و خبر‌های پیش فروش مجدد سکه در رسانه‌ها شایعه‌ای بیش نیست.

 
یک مقام مسئول در بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به انتشار خبر پیش فروش سکه در برخی رسانه‌ها، اظهار کرد: در چند روز اخیر خبری در رسانه‌ها مبنی بر پیش فروش سکه مطرح شد که البته این امر شایعه‌ای بیش نبود.

 
حال انتظار می‌رود بانک مرکزی مجددا خبر پیش فروش سکه در ماه‌های آتی را اعلام کند تا همانند ماه‌های قبل تا حدودی از تب و تاب بازار سکه کاسته شود چرا که در برخی روز‌ها شاهد نوسان چشمگیر قیمت هستیم.

Share/Save/Bookmark
مرجع :باشگاه خبرنگاران جوان