حراج سکه تا چه زمانی ادامه دارد؟
حزب الله : رئیس بانک کارگشایی با بیان اینکه به منظور تخلیه کامل حباب قیمتی، حراج سکه ادامه می‌یابد، گفت: حراج سکه تا کنون دست کم ۱۰۰ هزار تومان از حباب قیمتی موجود در بازار را از بین برده است.
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب : 156625
حراج سکه تا چه زمانی ادامه دارد؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مسعود سلیمانی با اشاره به اینکه در دو روز نخست حراج سکه در بانک کارگشایی ۵ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی و نیم بهار آزادی فروخته شده است، اظهار کرد: در روز نخست، بسته‌های ۲۰ قطعه‌ای سکه به حراج گذاشته شد، اما در روز دوم، بسته‌های ۵۰ قطعه‌ای نیز اضافه شد و در ادامه بسته‌های حاوی ۱۰۰ قطعه سکه نیز عرضه می‌شود.

 
وی با تاکید بر اینکه تاکنون پنج هزار سکه در قالب ۱۲۰ فقره رسید در دو حراج گذشته فروخته شده است، ادامه داد: بجز یک مورد که آن هم ناشی از بی اطلاعی خریدار بود، تمام قیمت‌های اعلام شده در حراج بانک کارگشایی، زیر قیمت بازار بود و نتیجه آن نیز کاهش قیمت سکه در بازار آزاد بوده است.

 
به گفته سلیمانی، لحظاتی پیش از شروع حراج سکه در روز نخست، نرخ سکه تمام بهار آزادی در بازار یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان بود، اما با آغاز حراج، این قیمت در بازار به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

 
وی اظهار کرد: قیمت سکه تمام بهار آزادی در بازار تا یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان نیز رسید که نشان می‌دهد حدود ۱۰۰ هزار تومان از حباب سکه خالی شده است.

 
رئیس بانک کارگشایی تاکید کرد: تا زمانی که حراج سکه ادامه داشته باشد روند کاهشی قیمت تا رسیدن به نرخ واقعی ادامه می‌یابد، مگر اینکه عواملی مانند افزایش جهانی قیمت طلا این روند را تغییر دهد.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم