چند خبر کوتاه از تئاتر
حزب الله : سمیرا عالم پناه «شب بیست و یکم» را در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌برد.
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب : 184489
چند خبر کوتاه از تئاتر
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، نمایش «شب بیست و یکم» بر اساس متنی از محمود استادمحمد و به کارگردانی سمیرا عالم‌پناه و دراماتوژی حامد ابوالحسنی از ١٦ آذر الى ٢٥ آذر در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.


 
نمایشنامه «شب بیست و یکم» که سال 1352 توسط محمود استادمحمد نوشته شده که به معضل اعتیاد می‌پردازد. این متن نمایشی، داستان دو جوان معتاد به هرویین را روایت می‌کند که به حکم پدرشان بیست و یک روز محبوس و مجبور به ترک اعتیاد شده‌اند.

 
امیر ارشیا براتى، احسان امیدى، سید شایان موسوى و محسن صادقى بازیگران نمایش «شب بیست و یکم» هستند که بر اساس متنی از محمود استادمحمد و به کارگردانی سمیرا عالم‌پناه و دراماتوژی حامد ابوالحسنی از ١٦ آذر الى ٢٥ آذر در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

 
دیگر عوامل این اجرا عبارتند از: طراح گریم: مونا جعفرى، اجرای گریم: امیر شکرى، طراح نور و دکور: حامد ابوالحسنى، موسیقى: آرمین ابراهیمى، طراح لباس: بیتا یوسفى، عکاس و طراح پوستر: حامد ابوالحسنى.

 
امین میری، مجید رحمتی و مرتضی آقاحسینی به «خنکای ختم خاطره» پیوستند

 
 بهنام شرفی و علی سلیمانی به نمایش « خنکای ختم خاطره » به نویسندگی کارگردانی حمیدرضا آذرنگ پیوستند که از 24 آذر ماه ساعت 20 در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت.

 
وحید لک (مجری طرح و مدیرتولید)، رضا مهدی‌زاده (طراح صحنه)، الهام شعبانی (طراح لباس)، همراز بیان (طراح پوستر)، محمدجواد طالبی (آهنگساز)، محمد گودرزیانی (دستیار کارگردان)، امیرعلی پریز (دستیار دوم کارگردان)،راضیه اسماعیلی (منشی‌صحنه)، آوا فیاض (مدیر تبلیغات و مشاور رسانه‌ای) و فواد خراباتی (مدیر روابط‌عمومی) ، فرزین طاهری (مستندساز)  پیام نیکخواه (عکاس) عوامل این نمایش هستند.

 
آذرنگ برای نگارش این نمایش‌نامه جایزه نخست نویسندگی در بخش بین‌الملل بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را دریافت کرده است.

 
« خنکای ختم خاطره» داستان سربازی به نام یوسف است که در کما به سر می‌برد، همه چیزش از بین رفته و فقط چشم و دلش سالم مانده‌اند. فرشته‌ای واسطه‌ای آمدن او از عالم برزخ به زمین (دنیای زندگان) می‌شود. مأموران بنیاد شهید هر چه بیشتر تلاش می‌کنند تا والدین اصلی یوسف را بیابند، با متقاضیان بیشتری روبرو می‌شوند و این روند به گونه‌ای فزاینده و بدون پایان تا انتها ادامه می‌یابد. «خنکای ختم خاطره» زندگی این خانواده‌ها و مشکلات آنان را به نمایش می‌گذارد.

 
آخرین کارگردانی آذرنگ نمایش «ترن» بود که بهمن و اسفند 95 در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت و با استقبال تماشاگران روبه‌رو شد.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم