کتک‌کاری بسکتبالیست‌ها داوران را هم به دردسر انداخت
حزب الله : فدراسیون جهانی بسکتبال میزان جریمه و محرومیت اعضای تیم‌های ملی فیلیپین و استرالیا پس از درگیری در زمین را اعلام کرد.
پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب : 173652
کتک‌کاری بسکتبالیست‌ها داوران را هم به دردسر انداخت
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،تیم‌های ملی بسکتبال استرالیا و فیلیپین دو هفته قبل در مرحله اول رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ در شهر مانیل، پایتخت فیلیپین به مصاف هم رفتند که این دیدار با درگیری شدید و کتک‌کاری بازیکنان و اعضای دو تیم همراه بود؛ به طوری‌که ۱۳ بازیکن از هر دو تیم اخراج شدند و فیلیپین برای دقایقی با ۳ بازیکن به میدان رفت که دو نفر از آن‌ها نیز پس از دقایقی ۵ خطایی شدند تا داور در نهایت توقف دیدار و پیروزی استرالیا را اعلام کند.

 
پس از این کتک‌کاری، فدراسیون جهانی بسکتبال رأی افراد متخلف را اعلام کرد. بر اساس رأی فیبا، ۱۰ بازیکن تیم فیلیپین برای ۳۵ بازی و ۳ بازیکن تیم استرالیا نیز روی هم ۹ بازی با محرومیت مواجه شده‌اند. همچنین تیم فیلیپین مبلغ ۱۹۱ هزار و ۷۰۳ پوند و استرالیا ۷۶ هزار و ۶۸۱ پوند جریمه شدند.

 
علاوه بر این، دیدار بعدی تیم ملی فیلیپین پشت در‌های بسته برگزار می‌شود و «وینسنت ریس» سرمربی این تیم علاوه بر محرومیت یک جلسه‌ای، ۷ هزار و ۶۶۸ پوند جریمه شده است.

 
جریمه‌های این دیدار جنجالی شامل داوران نیز شده است و فیبا، داوران این بازی را علاوه بر خروج‌شان از فهرست نفرات الیت، به مدت یک سال از قضاوت در رقابت‌های زیر نظر فیبا محروم کرد.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم