جمع‌آوری دکل‌های مخابراتی از حیاط مدارس
حزب الله : رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بر اساس نتایج برخی از پژوهشهای انجام شده وجود دکل‌های مخابراتی برای سلامت انسان به ویژه برای زنان باردار و کودکان مضر است.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : 182850
جمع‌آوری دکل‌های مخابراتی از حیاط مدارس
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، اورنگ ایلامی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی استان افزود: این موضوع به صورت دقیق بررسی و در صورت تایید تاثیرگذاری در سلامت، جمع آوری آن‌ها به جد پیگیری می‌شود .

 
وی اظهارکرد: طرح پزشک خانواده در شهرهای ایران اجرایی نشده و تنها به صورت پایلوت در دو شهر شیراز و مازندان در دستور کار متولیان امر است .

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به لزوم توجه به دفع بهداشتی زباله ها خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در سلامت از دغدغه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان بوده و در این زمینه نیز گامهایی برداشته شده و طبق مصوبات گذشته شرکت آب و فاضلاب شهری موظف به جانمایی محل دفن زباله‌ها و اتصال سیستم فاضلاب بیمارستان امام سجاد(ع) به شبکه فاضلاب شهر است .

 
ایلامی تصریح کرد: دکه های عرضه مواد غذایی در کنار مدارس شهر یاسوج سلامت دانش آموزان را تهدید می‌کند و انتظار می‌رود در این زمینه شهرداری ورود کرده و دکه های بدون مجوز را جمع آوری کند.

 
وی ادامه داد: به میمنت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی از ابتدای امسال بهره‌برداری از ۴۰ پروژه بهداشتی و درمانی استان در دستور کار قرار دارد.

 
هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: استقرار دکل های مخابرات در حیاط برخی مدارس استان به یک معضل تبدیل شده و برای اولیای دانش آموزان نگرانی‌هایی ایجاد کرده است.

 
وی افزود: پژوهش‌ها نشان می‌دهد که تشعشعات این دکل‌ها بر روی سلامت اثر گذار است.

 
زارع پور با اشاره به اینکه در سال 90 در زمینه جمع آوری دکل‌های مخابرات در حیاط مدارس مکاتبات لازم انجام شد اما به صورت عملی اقدامی صورت نگرفت، اظهار کرد: مخابرات معتقد بوده این دکل‌ها برای سلامت ضرری ندارد این در حالی است که برای اثبات این ادعا نتیجه هیچ پژوهشی را ارائه نمی‌کند.

 
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انتظار می‌رود در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان متولی سلامت پژوهش‌های لازم را انجام و نتیجه را به مسئولان امر اطلاع دهند .

 
زارع پور تصریح کرد: ضروری است شرکت مخابرات استان در زمینه تاثیرگذاری دکل‌های مخابرات بر روی سلامت مکاتبه لازم را با مرکز هسته و مخابرات ایران داشته باشد .

 
وی با تاکید بر اینکه همچنان خواهان جمع آوری دکل‌های مخابرات در حیاط مدارس هستیم، خاطرنشان کرد: خانواده دانش آموزان حق دارند نگران سلامت فرزند خود باشند .

 
عبدالحسین افتخاری، مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: تضمین می‌کنید در صورت جمع آوری دکل‌های مخابرات در زمینه نبود آنتن دهی تلفن همراه معترض نباشید.

 
افتخاری با اشاره به اینکه انرژی اتمی به عنوان مرجع در این زمینه تاکنون هیچ پژوهشی مبنی بر تاثیرگذاری دکل‌ها بر سلامت انسان نداشته است، تصریح کرد: قدرت فرکانس دکل‌های صدا و سیما بسیار بیش از همراه اول است.

 
همچنین جعفر گوهرگانی، معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: بررسی چالش های سلامت و افزایش کیفیت زندگی مردم نیازمند مشارکت همه بخش ها بوده که عدم رعایت مصوبات قانون شکنی محسوب می شود .

 
وی با اشاره به بررسی میزان مخاطرات دکل های مخابراتی اطراف مدارس استان افزود: با ارزیابی این دکل ها و سنجش میزان تشعشات از طرف سازمان های مربوطه، اقدامات ضروری لحاظ می شود .

 
گوهرگانی عنوان کرد: وضعیت فاضلاب بیمارستان امام سجاد(ع) و حضور مداوم و مستمر کارشناسان بهداشت محیط در تصفیه خانه های شهری و روستایی استان پیگیری شود.

 
حسن نوروزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: برنامه ریزی و برگزاری مداوم جلسات به همراه پیگیری عملکرد موجب پیشروی در امر سلامت مردم می شود.

 
وی اضافه کرد: تمامی ارگان ها و سازمان ها موظف به رعایت قوانین و مقررات تصویب شده در این جلسه هستند و عدم رعایت این قوانین به منزله قانون شکنی خواهد بود و با متخلفین برخورد خواهد شد.

Share/Save/Bookmark
مرجع :ایسنا