بارش برف و باران در نیمه غربی و شمالی کشور/ افزایش آلودگی هوا در پایتخت
حزب الله : در ۲۴ ساعت آینده به سبب پایداری نسبی هوا، انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای تهران، کرج، قزوین، تبریز و اصفهان پیش‌بینی می‌شود؛ بروز گرد و غبار در برخی مناطق غرب کشور در بعدازظهر روز چهارشنبه دور از انتظار نیست.
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب : 156903
بارش برف و باران در نیمه غربی و شمالی کشور/ افزایش آلودگی هوا در پایتخت
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،براساس آخرین تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در 24 ساعت آینده به سبب پایداری نسبی هوا، انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی تهران، کرج، قزوین، تبریز و اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

 
با ورود یک سامانه بارشی از بعد از ظهر روز چهارشنبه ابتدا در شمال غرب بارش باران و برف گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید شروع می‌شود.

 
گرد و غبار در برخی مناطق غرب کشور در بعد از ظهر روز چهارشنبه دور از انتظار نیست.

 
روز پنج‌شنبه ضمن افزایش فعالیت سامانه گستره بارش غرب، جنوب غرب و همچنین استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی را فرا خواهد گرفت؛‌ بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر به‌صورت برف خواهد بود.

 
از اواخر وقت روز پنجشنبه بارش از نوار غربی کشور کاهش می‌یابد و بارندگی در این روز غالبا در زاگرس جنوبی و دامنه و ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور روی می‌دهد.

 
در روز چهارشنبه بعد ازظهر قبل از ورود سامانه بارشی به غرب کشور، گردوغبار شکل گرفته بر روی عراق‌‌، استان‌های ایلام، لرستان و شمال خوزستان و در روز پنجشنبه استان خوزستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد. 

 
آسمان کرمان فردا صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما در این استان فردا به ترتیب 12 ‌و 8- درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

 
آسمان کرمانشاه نیز ‌روز آینده نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد در اواخر وقت ابری با احتمال بارش باران پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در این استان به ترتیب 13 و 2- درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

 
آسمان تهران روز چهارشنبه نیمه ابری تا ابری و غبارآلود گاهی وزش باد‌ پیش‌بینی می‌شود‌، روز پنج‌شنبه هوای تهران ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد با احتمال رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب 8 و 3 درجه خواهد بود.

 
فردا بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرم‌ترین‌ و ‌‌کرمان با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر‌ سردترین مراکز استان خواهد بود.

 
میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز دهم آذرماه امسال 22.2 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 18.6 میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری 119.3 درصد بارش سال گذشته‌ است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :فارس